Stav společnosti

R. M. K | 29.07.2014

Ahoj,

nejprve chci pozdravit, a pak i poděkovat za hlubokomyslný článek, společně s komentáři za poučný. Zprvu jsem přistupoval kriticky, ale dovolím si použít rodinný citát; "Na všem je trocha pravdy." A zároveň přikývnout se stavem věcí objektivněji, dle mých snah. Naprosto souhlasím s tím, že dnešní média dezinformují, nálada společnosti je proti některým přežitkům, jako rodiny. Ale tváří se, jako by byla proti všem. Rodina je základ_státu, tak proč stát, nazvěme je jak chceme, koná opačně(v poslední době?) Ano, něco se stále děje kolem nás, a díky dezinformaci o tom víme méně a politika je hra, do které nevidíme. To má svůj důvod. Dále to, že jsme"testováni" někým "tam nahoře", a dopadneme špatně vyvolává strach - jeden z nejúčinnějších nástrojů moci, že? Neberte to osobně či příliš skepticky, ale jak si lidé mohou věřit? Naprosto souhlasím, ze to je mechanikou společnosti a já bych uvítal návrat morálky(která tady nikdy nebyla, u nějaké části společnosti) a také té která je ztratila. Tudíž si dovolím soudit, že jistá míra konzervativního uvažování je na místě. Také informace o věcech ničících naši dědičnou informaci, jsou pravda, ale také zabývat se jak "vylepšit" tuto bílkovinu v našich tělech, nejlépe nelaboratorní cestou, by nebyla na škodu. Zároveň ještě děkuji za jstou "osvětu vědomí". Chci se omluvit za chaotičnost vyjádření, jelikož jsem v tomto oboru absolutní začátečník, ale píši proto, že rádi uvítáte názor, také zájemce anebo alespoň člověka s jistou snahou stejného intelektuálního stupně.

Musím také dodat, že jsem doslova zažil záplavu informací a ani jsem nedokázal odpovědět na všechny, které mi před chvílí prošly hlavou tak se možná ještě někdy doplním.

Třeba jistá míra touhy učit se ruský jazyk, ale v mém případě byla zde i touha se učit jazyk německý.

Na tuto úvahu o zbavení se strachu a "nadvlády" jsem narazil náhodou, ale skutečně mě zaujala na tolik, že jsem ji dočetl, včetně všech komentářů až do konce, tím nepřímo chci pochválit autora, za styl psaní a podání.

Mějte se!

Přidat nový příspěvek