Re: kdo jsme

Hox | 27.05.2013

z tvého příspěvku vidím, že jsi si narouboval pojem GP na svůj dosavadní pohled, připomíná mi to takovou tu new-age ezo agendu co šíří například Mašek, marný a spol., takové to o jedinečné roli Země ve vesmíru a jedinečném experimentu, který tu probíhá, a jedinečném roku 2012 atd. Z mého pohledu je to z velké části všechno velká hromada nesmyslů, bílý šum který má zahltit vnímání člověka, aby se nedobral pravého vnímání světa. (viz materiál MIM).

Lidstvo není experiment v tom smyslu jak píšeš, předchozí civilizace (v době Atlantidy) také nebyl experiment, šlo o selhání v udržení potenciálu pro realizaci potenciálu člověka - jinými slovy, šlo o (otrokářskou, davo-"elitářskou") civilizaci, která ztratila potenciál pro realizaci dalšího vývoje člověka (v souladu se záměrem HNR), a překročila i mez, kdy už nebylo možné nebo dostatečně pravděpodobné, aby ten potenciál znovu získala v budoucnu (neboli vyčerpala rámec tzv. Božího dopuštění). Proto byla zničena jako neperspektivní, nevydařená, zásahem Vis Maior (globální katastrofou). To stejné se zhruba opakuje dnes, opět se blížíme k tomuto limitu kdy, už nebude cesty zpět, a současná civilizace se stane neperspektivní. Jinými slovy, pokud se civilizace dočasně nachází ve stavu, kdy realiaci potenciálu člověka neumožňuje, ale ještě to nedošlo do stavu, aby tento stav nešel zvrátit, je mu dán čas a podpora na to, aby se o to pokusilo. Pokud uspěje, žádný "konec experimentu a vyhodnocení" se nekoná, vývoj bude pokračovat potenciálně donekonečna (pokud se lidstvo nedostane zase do nějaké slepé uličky, z níž už nebude cesty ven.)

GP nejsou nějaké "nám podobné bytosti" s nějakou speciální mocí, která "nám" bylo odebrána a díky tomu mají navrch, GP jsou zástupci Homo sapiens, rozdíl jen jen v míře chápání objektivní reality, a morálce.

Přidat nový příspěvek