Re: kvóty a sankce

Petr2 | 23.09.2015

Neznamená to, že tyto lidi musíme příjmout, ale pouze s nimi provést azylové řešení. Dopravu do ČR platí Řecko/Itálie.
Pokud kvóty nesplníme, je pokuta 0,002% HDP což číní 77,7 miliónu Kč. Pokud se počítají náklady na jednu žádost 1- 2 miliónu Kč, tak ta pokuta (výpalné) je proti nim směšně nízká (kolem 2%).
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-niemcy-azylanci-beda-kosztowac-panstwo-10-miliardow-euro,nId,1889956
Mnichovský Institut pro ekonomický výzkum předpovídá, že při počtu 800 000 azylantů (které by měly letos přijít do Německa), budou náklady pro Německo €10 miliard. Jak analytici upozorňují, tento odhad je spíše opatrný, neboť nezohledňuje slučování členů rodin a dodatečné projekty na vzdělávání. Dále poukazuje na to, že úroveň vzdělání imigrantů z krizových zemí "je pravděpodobně nízká"
Jak uvádí světová banka je procento analfabetů ve věkové skupině 14-24 let následující:
Sýrie 4%, Irák 18%, Nigérie 34% , Afganistán 53%
Dokonce i v nejvíce rozvinuté z těchto zemí - Sýrii - má vyskoškolské vzdělání necelých 6% obyvatel, přičemž v mnoha případech syrský diplom nesplňuje podmínky německého. Dle názoru institutu jsou imigranti málo připraveni na něm. pracovní trh. Němci musí investovat nejen do jazykových kurzů, ale i odborného vzdělání. Nicméně jsou obavy, že mnoho imigrantů nenajde práci ani s min. hodinovou mzdou ( €8.50), protože jejich produktivita je příliš nízká. Institut proto navrhuje, že dobrým nápadem by bylo snížit minimální mzdu, aby se předešlo nárustu nezaměstnanosti.

Přidat nový příspěvek