K zamyšlení...

Matrix | 23.04.2012

Říkejte si tu co chcete, ale já a moji rodiče tu mohli být proto, že svého času existoval člověk jménem J. V. Stalin. Babička pocházející z Ruska (přesněji z hraniční oblasti dnešního Ruska a Běloruska) poznala mého dědu někdy v roce 1943 nebo 1944 (děda byl východní Slovák, jeho rodiče pocházeli ze Zakarpatské Ukrajiny). Co vím z vyprávění mého otce (co jemu vyprávěli jeho rodiče - dnes už nežije ani jeden), tak lidé v těch pohnutých letech války měli Stalina za ikonu. Nikdo z Vás si neuvědomuje jednu zásadní věc: Rusko neslo ze všech států největší válečnou zátěž, nejvíc si zkusilo, šáhlo si nejvíc na dno a dokázalo se z toho dostat, postavilo se na nohy a ještě náckům nakopali prdele a kdyby chtěli, tak převálcují celou tehdejší západní Evropu. Toto všechno dokázali ti primitivní, středověcí Rusové, mentálně zaostalí...jak úsměvné a daleko od pravdy!!! Z vyprávění vím, že když Němci ustupovali v Bělorusku, tak za sebou zanechávali doslova spálenou zemi, vypálili přes 600 vesnic, do základů. Ukažte mi evropské město,které odolávalo přes dva roky blokádě, kde hladem zemřelo téměř jeden milion lidí, a přesto se nevzdalo ? Leningrad to dokázal. Stalingrad, Kursk, bitva o Moskvu...já před Stalinem smekám.Nebýt jeho, Žukova, Čujkova, tak jsme tu nikdo z nás nemuseli být a mrzí mě, že si to málokdo uvědomuje. Žádný národ nenesl takové břímě války jako právě Rusové. Oficiální odhady hovoří o 27 až 40 milionech !!! Umíte si to představit ??? Až čtyřicet milionů lidí...to je čtyřikrát za sebou kompletní vyhlazení celé České republiky !!! Do počtu válečných obětí jsou zahrnuti nejen vojáci padlí v boji, ale i oběti válečných hladomorů, mrtví z koncentračních táborů, padlí partyzáni, oběti náletů, ale i občané z okupovaných oblastí SSSR, kteří se nevrátili z nucených prací v Německu. Abyste se přátelé jednoho dne v budoucnu opět nedívali s nadějí a pohledem upřeným k dnešnímu Rusku...historie má totiž tendenci se opakovat. Co vím jistě, tak Hitlerovi za svůj život určitě nevděčím...

Přidat nový příspěvek