Stalin

Matrix | 01.04.2012

Přiznám se, že kontroverznější článek jak tento jsem na Leva-Netu ještě nečetl a nejsem zatím schopen si udělat jednoznačný názor. Na druhé straně jsem včera viděl ruský film "Brestskaja krepost" (lze jej stáhnout z www.ulozto.cz v originálním ruském jazyce) a aniž bych chtěl Stalina jakkoliv obhajovat, tak to měl vážně nesmírně těžké a složité. Muselo mu být jasné, že se jedná o totální válku a že jde o vše, doslova o to, zda ruský národ bude či nebude. Ty tlaky byly neuvěřitelně silné, myslím, že ani pořádně nevěděl, na koho se může spolehnout a na koho ne, komu věřit a komu ne. Zkuste se vžít do jeho situace...nechci v žádném případě Stalina glorifikovat, ale ani hanit či zatracovat. Za jeho éry Rusko nesmírně vyrostlo, na druhou stranu víme o věcech, které mu ke cti zrovna nepřidají (čistky, gulagy, likvidace inteligence apod.). Souhlasím s tím, že nebylo v jeho silách vědět o všem a vše uhlídat, uřídit. Závěrem mě napadá ještě jedna myšlenka: když si uvědomím, jak brilantně se podařilo zakamuflovat a totálně překroutit život a dílo Radomíra (Ježíše) a jak neuvěřitelně to dnes lidem zní (jako nějaká sci-fi), tak bych se nedivil, kdyby podobné snahy byly v případě života Stalina. Uvědomme si, že až dnes, téměř po 70-ti letech od konce 2.světové války se objevují nezvratné dokumenty potvrzující skutečnost, že židovští finančníci financovali obě dvě strany konfliktu, tj. jak Německo, tak i Rusko. Na území dnešní Ukrajiny měl údajně po vyhrané válce vzniknout židovský stát, který nakonec vznikl jinde a o pár let později. Abychom nebyli jednoho dne v daleké budoucnosti vůbec rádi, že Rusko existuje, jako jediná a poslední protiváha...inteligentní čtenář bude vědět, jakou protiváhu a ve vztahu ke komu mám na mysli.

Přidat nový příspěvek