Analytik se podíval na krizi v Rusku. Jan Campbell.
Campbell hned zkraje upozorňuje, že se nejpozději od roku 2011 nacházíme ve ,,třetí světové válce", jejímiž hlavními činiteli jsou Spojené státy americké a Ruská federace. Bojištěm mezi těmito dvěma entitami se podle něj na konci tohoto roku stala zejména měnová burza v Moskvě, na které svádí urputné boje ruská centrální banka a s ní spojená šestá kolona pracující v zájmu USA. Právě ta podle analytika stojí za devalvací rublu, která dle západních médií vyvolává mezi ruskými občany paniku a má vést ke krachu Ruské federace.
" Jeví se mi docela zábavné číst některé zprávy z ČR o panice v Rusku a blížícím se krachu Ruské federace a konci Putinovy moci na základě sankcí USA – EU a srovnat je se zprávami západních sousedů ČR a dlouhými rozhovory po skypu se starými a mladými známými na východě od ČR.
Chci se podělit s touto zábavou následujícími několika komentáři a pozorováními a nabídnout tím možnost k obohacení diskuze a hledání pravdy, která to má vždy těžké, především v dobách války.
Za prvé: předpokládám, že existuje většina vzdělaných a profesionálních osobností čtenářů v ČR, která ví, že se nacházíme nejpozději již od roku 2011 ve 3. světové válce. K tomuto tvrzení není potřeba popsat tuny papíru a tisknout nic neříkající grafy. Tato 3. Světová válka má jednoho společného jmenovatele. Tím je přerozdělování energetických zdrojů včetně plynu po nepřetržité válce o naftu započaté po roce 1918 a 1945. USA v tomto období oslabily Velkou Británii a posílily Izrael jako hvězdu na jihu od Evropy. Vše šlo podle plánu Pentagon papers a dokumentu CFR až do roku 2008. V tomto roce USA pocítily svoji slabost a začaly konat.
...
Za osmé: Je potřeba porozumět principiálnímu signálu vyslanému Putinem, Lavrovem a před několika dny i Medveděvem. Signálu o tom, že Ruská federace nehodlá platit za rekonstrukci Donbasu, vytahovat Donbas a Luhansk z hospodářské propasti. Opravdový boj USA – Ruská federace se odehrává na vyšší úrovni, o které jsem se zmiňoval. Proto jde řeč o územní celistvosti. Tento signál znamená současně i ochotu Kremlu ke kompromisu. V žádném případě signál ale neznamená konec řečí o nezávislosti Donbasu. Nebudu rozvíjet možnosti vyplývající ze souhlasu nebo nesouhlasu Kyjeva a EU. Oba nemají potřebné finanční prostředky na rekonstrukci. Skutečností v případě nesouhlasu Kyjeva a EU se pravděpodobně stane zvětšení manévrovacího prostoru pro Kreml a z toho vyplývající výhody. Přesto zůstane Ukrajina dlouhodobým provokatérem Ruské federace v širokém slova smyslu. Od terorismu, sabotáže, přes informační válku až k pokusům blokování Podněstří. To vše nehledě na možné tlaky ulice, která již ale nemá sílu k novému Majdanu, který by změnil vztah Ukrajiny k Ruské federaci k lepšímu. Rusofobie a fanatismus ukrajinské vládnoucí elity budou škodit zájmu Ukrajiny samé již proto, aby si udržela přízeň USA. ..."
celý článek: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506