UKRAJINSKÉ PERSPEKTIVY – SKYLLA A CHARYBDA POROŠENKOVA REŽIMU

17.12.2016 22:34

Croix

 

Dnes jsem vybral k překladu dvě zprávy z aktuální Ukrajiny, které se týkají jejích nadcházejících perspektiv, pokud jde o aktivity a plány dvou naprosto protichůdných sil působících uvnitř této země.

 

Bojovníci ATO hrozí Porošenkovi: Hodina „H“ je plánována na konec ledna.

 

   Veteráni ATO („antiteroristická operace“ -  trestná operace proti separatistickému Donbasu, pozn. překl.) hrozí Petru Porošenkovi „všeukrajinskou konferencí“ a místní mobilizací. Na tiskové konferenci v Kyjevu to sdělil bývalý náčelník štábu praporu Ajdar Valentin Licholit.

 

   „Koncem ledna a začátkem února se bude konat všeukrajinská konference. Uskutečníme ukrajinskou konferenci všech účastníků ATO. Je třeba připravit akční plán pro celou Ukrajinu. Je nutné přinutit vládní moc, aby jednala. Opakované volby nám nepomohou. Jedni odejdou, druzí přijdou. Ale moc na Ukrajině představuje národ, to je nutné ukázat a přinutit vládní moc, aby pracovala pro národ. Pokud mě účastníci ATO vyslyšeli, prosím, organizujte se, přemýšlejte -  v každém městě, v každé oblasti. Je nás 280.000, z toho 170.000 veteránů – afghánců. Uvědomte si, jakou máme sílu.

   Probuďte se, vstaňte z pohovek a začněte jednat. To jednání bude dobré pro vaše děti i vaše vnuky,“ uvedl Licholit.

 

Když Kyjev nechce naplnit Minské dohody, Donbas k sobě připojí ostatní ukrajinské oblasti.

 

Jestliže oficiální Kyjev nechce naplnit Minské dohody, Donbas je nucen pracovat na tom, aby k sobě postupně připojil ostatní ukrajinské oblasti. Takový názor vyjádřili účastníci dnešní (16.12. 2016, pozn. překl.) dnešní konference v Doněcku.

 

   „Nevidím důvody, kvůli kterým by Ukrajina začala v současné etapě naplňovat Minské dohody. Jejich klíčovým bodem je ústavní reforma, to znamená principiální přebudování ukrajinské státnosti. Na to současný ukrajinský režim a jeho potenciální nástupci, kteří budou pravděpodobné stejné politické orientace, nepřistoupí. Pravděpodobnost realizace těchto bodů je tudíž velice pochybná.

   Mluvíme krom toho přímo o osudu těch lidí, kteří jsou v Kyjevě u moci. V případě, že bude konflikt rozhodnut mírovou cestou, vyvstane otázka jejich odpovědnosti za to, co se stalo, což je pro ně velice nebezpečné,“  poznamenal děkan historické fakulty Doněcké národní univerzity Kirill Čerkašin.

   Odborník Izborského klubu Andrej Konovalov dochází k závěru, že v podmínkách kyjevského sabotování je na místě pracovat na připojení dalších regionů historického Novoruska k Donbasu.

   „Ukrajina byla v principu zformována a vytvořena jako antiprojekt. Před Leninem Ukrajina jako státnost nikdy neexistovala. A když taková státnost neexistovala, proč o ní vůbec hovořit? Je třeba jednat v rámci toho, čím jsme byli historicky. Byli jsme částí Ruska a musíme se takovou částí zase stát. Jak dlouho to bude trvat nevíme. Musíme se vrátit tam, odkud jsme byli vytlačeni, aniž bychom si to přáli. Alexandr Vladimirovič Zacharčenko (představitel Doněcké lidové republiky, pozn. překl.) zformuloval způsob – musíme připojit ostatní území bývalé Ukrajiny k Donbasu,“ připomenul Konovalov.

 

Zdroj:

politnavigator.net/boeviki-ato-ugrozhayut-poroshenko-chas-ch-naznachen-na-konec-yanvarya.html

politnavigator.net/raz-kiev-ne-khochet-vypolnyat-minsk-donbass-budet-prisoedinyat-k-sebe-ostalnye-oblasti-ukrainy.html

 

Diskusní téma: UKRAJINSKÉ PERSPEKTIVY – SKYLLA A CHARYBDA POROŠENKOVA REŽIMU

Donbas

Martin | 19.12.2016

Hm..zaujimava na tom je jedna vec. A to ze V.V.Pjakin o tom uz hovoril asi pred 3/4 rokom..vtedy som tomu velmi nechapal ako k tomu moze dojst a zrazu bum a uz sa zacina hovorit ze DLR,LLR prevezmu kontrolu nad zvysnou Ukrajinou. Vyzera to tak ze jedinou cestou ako sa na ukrajine nastoli poriadok je dostat cele uzemie pod kontrolu tymi to republikami,ktore ako jedine maju na ukrajine legitimnu moc a nevzisli zo statneho prevratu.

A co bude Donbas připojovat?

Spektátor Čumilovič Puk | 18.12.2016

Týdně z UA do světa, většinou do Ruska, odchází desetitisíce obyvatel. Donbas bude tedy nakonec připojovat vylidněné území... Pokud tamní území EU mezitím nezalidní "jiným lidem". Myslím však, že na to EU nemá zdroje.

Re: A co bude Donbas připojovat?

JaroX | 19.12.2016

No, vraj sa nám tu potichu rozbieha nový Drang nach Osten... Nemci, Rakúšania, možno aj Talianci budú opäť tiahnuť na východ, lebo v ich krajinách sa bude postupne zavádzať šaríja... Slováci a Česi v EÚ neprežijú - treba nám novú, ľudskejšiu úniu národných štátov...

Re: A co bude Donbas připojovat?

vilon | 19.12.2016

nuž ale zaplní sa to, lebo kabala plánuje otvoriť utečenecký koridor cez Ukrajinu. Maďarsko a Slovinsko stoplo prílev cez svoje územia, a štáty V4 sú ešte neobsadené. V tejto veci taká vec!

Re: Re: A co bude Donbas připojovat?

vilon | 19.12.2016

nuž ale zaplní sa to, lebo kabala plánuje otvoriť utečenecký koridor cez Ukrajinu. Maďarsko a Slovinsko stoplo prílev cez svoje územia, a štáty V4 sú ešte neobsadené. V tejto veci taká vec!

Přidat nový příspěvek