Reakce Ruska na přiznání NATO, že na ovládnutí Pobaltí mu stačí 60 hodin

11.06.2016 22:21
TauRus
 

Nedávno zástupce pomocníka ministra obrany USA Michael Carpenter přiznal, že ruští vojáci budou potřebovat maximálně 60 hodin na dobytí Tallinna nebo Rigy.
Rovněž poznamenal, že Rusko předstihne v případě útoku na pobaltské státy NATO jak časově, tak co do vzdálenosti. Avšak, podle Carpentera, bude tato převaha likvidována koncem roku 2017, kdy se na východním křídle Aliance objeví tanková brigádní bitevní skupina, hlavní taktický vojenský útvar americké armády.
http://infokuryr.cz/news.php?extend.14320.3

V ruském generálním štábu se na takovou prognózu urazili.
«Zdá se, že jsou to seriozní chlapi, ale zaobírají se takovými nesmysly,- řekli v ruském Generálním štábu, kvůli čemu bychom lezli do Pobaltí? Za jakým strategickým cílem? Kvůli šprotům? Nebo kvůli tomu, abychom znovu pobaltům stavěli závody, jako v sovětských časech, které oni potom, po vstupu do EU a NATO, zavřeli a zlikvidovali ?
Jestli tu možnost připustíme, jen teoreticky, že by to bylo možné, tak tito provokatéři – analytikové nás svými výpočty jen uráží. Pro splnění takového úkolu, bohatě postačí hodina…”
http://www.kp.ru/daily/26540/3557499/?from=smi2

 

Diskusní téma: Reakce Ruska na přiznání NATO, že na ovládnutí Pobaltí mu stačí 60 hodin

upřesnění

M.C. | 15.06.2016

Možná každá strana myslí něco jiného, proto se tak rozcházejí.
Rusové to zřejmě myslí tak, že po hodině budou zničeny nebo vážně poškozeny hlavní seskupení sil protivníka, na několika místech proražena obrana, vyřazena jeho PVO a bude dosaženo vzdušné nadvlády nad bojištěm, čímž bude o výsledku rozhodnuto.
Jednotlivé izolované skupiny se budou bránit ještě tak dva dny, možná i dvaapůl dne, a to je těch 60 hodin, o kterých mluví Američané.
Viz válka v Jižní Osetii. Tam Rusové zvrátili situaci ve svůj prospěch až po 18 hodinách, tady jim v nástupu na bojiště nebrání pohoří Kavkaz a nejsou odkázáni na postup po jediné silnici a jediným tunelem.
Jinak samozřejmě souhlasím s názorem Rusů - co by tam hledali? V nejrozvrácenějších státech východní Evropy (po Ukrajině).

prdlajs

hugo | 12.06.2016

treba niečo špliechat, aby nezostalo ticho.. to je v poriadku.

Ruský humor

Klara | 12.06.2016

:):) ten ruský humor ma vždy najviac pobaví.

USA potrebuju zdovodnenie

svantovit | 12.06.2016

svojej rozpinavosti,preto podobne idiotske hypotezy budu zaznievat stale castejsie.Raz Pobaltie,potom Polsko inokedy zasa ako podpora Ukrajinskej celistvosti a podobne.NATO nema iny ciel nez dostat sa na hranice Ruska a pokusit sa zaroven o prevrat v Rusku a nasledne rozlozenie a parcelizaciu Ruska.O nic ine jastrabom nejde a nikdy neslo.Vojny sa vzdy viedli kvoli zdrojom a uzemiu a USA ako aj nohsledi vidia v Ruskych zdrojoch moznost,ako zachranit upadajuce imperium a predlzit si dobu svojej hegemonie.Zbytocna snaha,pretoze imperium nema buducnost,ta patri vychodu.

Přidat nový příspěvek