Re: Re: Re: Re: 1968

Lin | 15.07.2018

To, že NATO stálo na naší západní hranici - to je fakt. Stálo tam už od dob karibské krize a o útoku na socblok se doopravdy uvažovalo. Ale o stanoveném datu útoku nebo o překročení našich státních hranic vojsky NATO - o tom jsem nikdy neslyšela a ani na to nenarazila.
Zde jeden krátký výňatek o činnosti naší armády v té době:
https://www.youtube.com/watch?v=16y4Tpj8QUI
Každopádně od r. 1966 probíhají na našem území vojenská cvičení Varšavské smlouvy každým rokem. Dokonce i v r. 1968 opustila vojska SSSR, která se cvičení účastnila, naše území až počátkem srpna.
Od r. 1961 jsou naši vojáci cvičení na raketová zařízení. Rakety jsme sice měli - ale bez jaderných náloží. SSSR si takové zbraně pečlivě hlídal a měl je pod svým velením. Takže z toho vyplývá, že v Československu nebyly jaderné zbraně do doby, dokud tu SSSR neměl svou vojenskou základnu. A přivézt sem jaderné hlavice a ještě je namontovat k použití v případě útoku před r. 1968 = příliš pozdě, reálně neproveditelné.

Že zde američtí filmaři natáčeli Most u Remagenu zrovna od května 1968 to je opravdu na zamyšlení, protože ona bitva se odehrála v březnu = přírodní exteriéry neodpovídaly. Jinak to divné není -smlouva o natáčení z r. 1967, od května 1968 natáčení, nejprve v Mostě a od června v Davli. Více zde - od str.23:
https://is.muni.cz/th/180886/ff_b/Bakalarka_-_finalni.pdf

Přidat nový příspěvek