Strážna veža v akcii :D

Ľ | 29.06.2018

V čera poobede sa vonku na dvore montoval stolík z paliet. Zrovna som rezal dosky, keď prišli k bráne dvaja páni a volali ma... Z diaľky sa mi zdalo či to nebudú nejaký hyper-aktívny poisťováci, či jehovisti, či kto... Len čo sa ma spýtali na budúcnosť, čo si myslím o našej budúcnosti... Hneť bolo jasné, že sú "svedkovia Jehovovi". (Ešte že mi dôr stráži Doberman. Ten hoci koho nepustí a oni mu teda vôbec nevoňali.)
na otázku, "akú očakávam budúcnosť" som (pre nich) nečakane odpovedal, "že čakám svetlé zajtrajšky, že to vidím pozitívne, aj keď sa to tak teraz nezdá."
Nevedeli na to reagovať... :D začali sa motať, trochu zakoktali... :D
"Tak dobre. Vidím že ste pozitívny človek. Tak veríte v dobrú budúcnosť...
Čítali ste Bibliu?" ..."Áno čítal som"...
Oni: "mohli by sme sa ísť o tom porozprávať?" ...ja: "Nie! vidíte, že robím?. Teraz nemôžem." Oni: "Nevadí, môžme prísť inokedy". ... (som si myslel: "Môžte. Ale pes vás nepustí." :D) i keď som tušil odpoveď kto sú... Predsa som im dal otázku: "... A Kto vlastne ste, aký je váš zámer?" (Myslel som si: "už keď sa chcete ísť rozprávať... Hadám to malo byť prvé, sa predstaviť, keď takto prídu a niečo chcú" - možno sa báli svojej povesti :D)
nuž, tak sa začali krútiť.... Odpovedali otázkou: "čo myslíte kto sme?" ... Ja: "Neviem." ... Oni: "kto takto chodí..." ja: "kade kto. Neviem. Chcem to počuť od vás" ... Ten čo hovoril doteraz ostal ticho a druhý povedal: "Svedkovia Jehovovi"... "Chceli by sme sa porozprávať" pipri tom mi chceli nanútiť nejaký leták. Ten som odmietal. Oni, že je to len pár strán...
Stále točili o tom, či by som chcel poznat budúcnosť, "keď som optimista..." ďalej točili o biblii...
Tak im hovorím, že "Bibliu dobre poznám. Záujímam sa o veľa vecí a hodne čítam." . Oni stále o budúcnosti (asi mi chceli vyložiť apokalipťickú pasáž z Biblie a vysvetliť, ako sa jej vyhnúť...) :D popri tom si už obzerali barák a pozemok ... :D ... (no dobre)
Tak som im povedal, že Budúcnosť poznám a usmieval som sa.
Oni ako nejaké telce ostali... Asi nechápali, že prej poznám Bibliu a som pozitívne naladený... :D
Tak už to vzdávali, brožúrku (strážna veža) schovaváli do taštičky.
"Vážne ju nechcete?" ... "nie ďakujem, a odvracal som sa od nich. ... Už to schovával. ... Ale bavilo ma to s nimi, tak som sa zasekol jak kolombo a predsa som si to od nich vypýtal. ... V tom zase ožili a začali tu svoju. :D ... Tak som v tom listoval a tam vidím tam o otázkach budúcnosti, veštení, astrológii... Hovorím: "hmmm astrológia.. Aj o to sa zaujímam..."
oni hneť ... "No vidíte, mohli by sme sa o tom pozhovárať... Bla bla"... hovorím..." nemám čas, pracujem..." Oni "tak inokedy"...
Ja na to: " vy aj máte niekde nejaké sídlo?" Tak mi povedali kde, uz uz mi davali aj adresu :D...
Ja na to, že si pozrem brožúrku, keď budem mať čas a možno sa zastavím, keď pôjdem okolo. Oni hneť, že prídu oni. ... (Asi chceli vidieť aj renovovaný interiér ) :D
Tak som ich posalal kade lahšie, nech nechodia. "Pozrem si brožúrku a keď tak si nájdem ja vás"... To už boli na odchode.. :D

Tak som si prebehol tú brožúrku.
Je o mizernej súčasnosti, apokaliptickej budúcnosti v kontexte Biblie, astrológie, vedy... A hlavne o tom, ako mi svedkovia Jehovovi vysvetlia, ako sa tomu vyhnúť... Tam odkaz na nejaký žalm... Ktorí mi mal podľa kontextu vysvetliť, že len Jehovov svedok bude v cajku a preto sa mám na nich obrátiť a oni mi všetko vysvetlia. Asi tak... :D

Přidat nový příspěvek