.... len tak ...Úrok

Sergio. | 27.06.2018

.. v prvom rade je treba povedat ze urok je : a.matematicka funkcia , majuca svoj vyznam
b. vo financnictve je urok (akykolvek aj 0.0000001% za 100 rokov ) sposob odsavania HODNOTY , svojim exponencialnym dopadom , z jednej strany rovnice financnej pozicky na stranu druhu ....je to fyzikalne a matematicky NEUDRZATELNE pocinanie ... ci je to moralne al. nie si zodpovie kazdy sam....
Avsak obhajovanie AKEHOKOLVEK uroku pri vymene hodnoty jednej prace za inu hodnotu , je preukazovanim ZAKLADNYCH neznalosti AJ pouzivania zakladov matematiky (-+×÷) . preco ?
Kazdemu odporucam pri takejto debate v okruhu priatelov obhajcov uroku pouzit nasledujuci pokus.: Budete mat dajme tomu 3 priatelov.Roztrihajte papier A4 na 30 kuskov , kazdy oznacte nejakou HODNOTOU . Rozdajte papieriky priatelom tak , aby kazdy dostal 1/3 z celkovej hodnoty . A povedzte im : Mate hotovostne peniaze ktore som Vam JA BANKA pozical na 1% urok , ktory mi zaplatite za hodinu (al. iny casovy udaj ) a vratite mi aj celu moju pozicku , vklad . Mozte medzi sebou obchodovat , vymienat si " peniaze " , robte co chcete , nie ste nicim obmedzeny .....Kto mi NEVRATI Celu hodnotu +1 % ten ma pozve dnes vecer na dzus .....
Uvidite DOSLEDKY IHNED , ako sa budu obhajcovia uroku "ošivať" a vypocujete si najneuveritelnejsie argumenty a priciny toho "ze teda takto to nefunguje , to musi byt trh ,vacsi trh ... a blablabla " ...a ine kecy ..... vrele kazdemu odporucam ....
Pointa prikladu je v tom , ze tu sa ukazu DOPADY uroku IHNED a su kazdemu zrejme ...... v reale je to zahmlene a nie kazdemu to "docvakne" aj ked zaklady matematiky ovlada kazdy , ale bohuzial ako vidime v reale , malokto ju aj v praxi vie pouzivat ......

Přidat nový příspěvek