Re: Re: Re: Re: + a -

Ľ | 14.06.2018

Pokiaľ ide o Saula, tak boli nejaké príspevky pod článkami o premožení kresťanstva. Ale neviem to nájsť. By som čo to prekopčil keď už sme pri tom. Ale niektoré príspevky asi neboli košér.

Takto. Stotožňujem sa s názorom o premožení kresťanstva či biblickom projekte zotročenia v tom zmysle, že Biblia je dielo, povedzme svetového zákulisia. S tým, že sa jedná o "prepis" nejakých pôvodných textov. Určitých znalostí z rôznych oblastí života predaných formou príbehu, tak aby boli lahšie zapamätatelné. Dajú sa tam nájsť popisi o použití nejakej jadrovej zbrane (resp. o katastrofe) v Sodome. Podľa toho že sú tam popísané následky nukleárnej katastrofi. Dajú sa z nej vyčítať astrologické poznatky. Sociálne technológie a mnoho iného. Avšak, nejedná sa o moc presný prepis textov a teda aj popis napríklad minulosti.
Biblia je preto už len nejaká okresaná forma pôvodného textu + u0pravená tak, aby zapadla do učenia RKC a Globálneho projektu premoženia Kristovho odkazu.

Avšak ohľadne toho čo tam chýba, či tam bolo pridané. Alebo čo a ako bolo zmenené by už bolo na diskusiu.
Tam už nachádzam nejaké tie nezhody. Napríklad v názore ohľadne príbehu o Saulovi. To znamená, že aj na Krista či jeho život a učenie mám iný pohľad či názor. Práve z toho pramení iné chápanie napr. príbehu o Saulovi.

Chcel som skopčiť konkrétne výhrady z predošlích diskusií lebo nemám teraz moc času vypisovať tu ... Hlavne keď vidím, ako niektoré príspevky miznú. Nestojí to za námahu. Radšej sa povenujem o chvíľu viac rodine. Toto mám len na pár minútovky na odreagovanie popri živote, aby som nestratil nejaký ten globálny prehľad.
a odsledoval pokroky študentov KSB ...

Přidat nový příspěvek