Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?

asdf | 16.05.2018

Ohledně hermetických znalostí "zatajovaných" v KSB.. ono je také možné, že některé z nich jsou tak nebezpečné a potenciálně zneužitelné, že člověk který ještě nedosáhl nezvratně Lidského uspořádání psychiky by s nimi natropil nepěknou paseku.. jiným i sobě, a třeba ne jen na "materiální" úrovni. Viz častý Pjakinův příměr o opici s granátem/atomovou bombou.
I pak ale KSB není hermetická nauka, protože po dosažení typu psychiky člověk-čelo-věk již bude na dostatečné duchovní úrovni aby si tyto informace buď sám odvodil, či prostě již v samotném procesu "stávání se člověkem" automaticky nabyl. Nedá se ani vyloučit přímá komunikace s "vyššími sférami přes svědomí/pod-vědomí". A KSB dává mj. právě ten návod jak žít aby se lidé opravdu stali Lidmi. Zatím se mi to jeví tak, že platí jakýsi automatický princip "cenzury" - dokud člověk není na určité úrovni, tak prostě některé informace tzv. "nebere", ani kdyby je měl naservírované na stříbrném podnose, natož aby na ně přišel. Ale pak najednou, když přijde pravý čas, je vše jasné, až se člověk diví, a to i často křivolakým cestám jakými se k němu tyto informace skrz různé životní okolnosti dostanou. Myslím že vyšší "já" nebo přinejmenším HNR moc dobře ví co kterému jedinci může "dovolit" aby to mělo pro jeho další vývoj optimální smysl.

V davoelitárních hermetických společnostech se to obchází přes ona různá "zasvěcování" a jiné "cheatování", v důsledku čehož se tyto struktury pohybují na hranici božího dopuštění. Pro jedince založené na démonickém typu psychiky to jinak nejde, opět jako v reálném materiálním životě musí vytvářet hierarchické struktury, kde "nadřízení" resp. výše zasvěcení kontrolují ty dole aby se navzájem s využitím nabytých znalostí navzájem nepozabíjeli, a naopak pracovali pro ně (resp. pro jejich další "vedoucí"). Proto se démonci tak zuřivě brání ideím beztřídní společnosti apod. - podvědomě tuší že to pro ně není - takováto společnost nesložená z lidí ale démonů by rychle skončila katastrofou, kvůli jejich "všeho si dovolování" by se velice rychle vyvraždili... A žít podle svědomí je pro ně nedosažitelné, lapidárně řečeno, žádné nemají, resp. si k němu sami zamezují přístup.

Přidat nový příspěvek