6 x Re: Satan

petržlen | 11.05.2018

Boh je Pravda pre tých, ktorí nepoznajú Božiu Lásku a nevedia, že Pravda je až za Láskou a na nej závislá. Miera je v Pravde a je od nej odvodená, preto nie je pravda, že Pravda je Mierou. Toto vo svojom vnútri tušíte, preto ste pridali vysvetlivku: „Miera priblíženia sa ku nej každého jedného.“ Náuka, ktorá Vás odvádza od Pravdy, ešte nedokonala svoje ničivé dielo.

Každý verí, čomu chce, a preto nesie zodpovednosť aj za to, čomu a komu uveril. Sloboda je neoddeliteľne spojená so zodpovenosťou. „Nesúďte, aby ste neboli súdení; lebo jakým súdom súdite, takým budete súdení; a jakou mierou meriate, takou vám bude tiež odmerané. A (prečo) vidíš ivierko v oku svojho brata a brvna vo vlastnom oku nepozoruješ? Alebo jako povieš svojmu bratovi: Daj, nech vyjmem ivierko z tvojho oka, keď hľa, brvno (je) v tvojom (vlastnom) oku? Pokrytče, najprv vyjmi brvno zo svojho oka a potom prezrieš, aby si vyňal ivierko z oka svojho brata.“ (Mat 7:1–5) Aj tak vďaka za upozornenie. ;–)

Pravda, „človek, akokoľvek veľký,“ nemôže byť Bohom, ale Boh môže byť Človekom, a aj je. To, čo si hrdo hovorí človek, naveky zostane iba obrazom Človeka a dokonalým do tej miery, do akej sa pripodobniť nechá. Preto človek nie je Pravdou, ale je človekom iba do tej miery, do akej verí Pravde, a nie je človekom do tej miery, do akej verí nepravdám. Viera teda nezačína tam, kde končí Pravda, ale naopak bez viery nie je možné k Pravde sa priblížiť.

Slepý je človek, nie viera: „Radím ti, aby si si kúpil odo mňa zlata prečisteného v ohni, aby si zbohatol, a biele rúcho, aby si sa odial, aby sa neukázala hanba tvojej nahoty, a kollýrium pomazať svoje oči, aby si videl. Ja všetkých, ktorých milujem, karhám a (otcovsky) trescem. Rozhorli sa tedy a učiň pokánie. Hľa, stojím pri dveriach a klepem. Keby niekto počul môj hlas a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on so mnou.“ (Zj 3:18–20) Viera je slepá len do tej miery, do akej je slepý človek. Viera nebola potrebná v minulosti (dávno), keď ešte človek chápal a videl.

Přidat nový příspěvek