Re: Re: Klame Pjakin alebo toto svedectvo?

M.C. | 10.05.2018

U původního příběhu mám určité pochybnosti, ale toto ,,svědectví vojáka je hovadina úplná, kde nesedí základní věci.

Január a február se řekne ve všech dotčených jazycích stejně, to nikdo poplést při překládání nemohl.
V polovině januára, tedy ledna (což je o měsíc dříve než ,,ráno 16.februára"), vyrazili vojáci z Frankfurtu nad Odrou, 100km se vezli na autech, což je otázka jedné max. dvou nocí a dva dny a dvě noci šli pěšky. 150 km v zimě, ve sněhu, beze spánku, se samopaly a panzerfausty na ramenou - pod pervitinem možná jo.

Mimochodem, v naší terminologii se zrychleným přesunem rozumí poklus. S veškerým vybavením a se zbraněmi. S tím mám osobní zkušenost a už po dvou třech kilometrech toho má většina lidí plné zuby. A to jsme běhali pouze se sapíkem, bez kulometů a pancéřovek.

100+150, tedy 250 km je to přímou cestou, ale vzhledem k tvaru frontové linie už by museli jet přes město Schwedt, což je 345 km. Dneska vyhledávač ukazuje 5,5 hodiny, tehdy by to tak rychlé nebylo. Tehdejší náklaďáky Opel Blitz a tehdejší cesty. Ale dejme tomu, že celou cestu auty i pěšky za čtyři dny zvládli.
Mohli tam tedy dorazit tak okolo 20.-22. ledna a viděli tam následky masakru ze 16. února?
V polovině února už k popisovanému přesunu dojít nemohlo, protože na začátku února už se RA u Frankfurtu nad Odrou a u Kostřína probila k Odře, podle některých zdrojů i přes Odru. Z prostoru tohoto bojiště by nikdo žádnou jednotku 350 km oklikou na sever nepřesouval, tam by v případě potřeby přesunuli posily ze severní části Německa a jednotky dislokované ve Frankfurtu by byly použity na místě - Kostřín je na nejkratší spojnici k Berlínu, přes nechvalně známé Seelowské výšiny. Odtud by nikdo neodvelel ani nohu kvůli nějakým městům a vesnicím uprostřed lesů a močálů na tehdejším pomezí Německa a Polska.
Mimochodem, ten německý protiútok, který měl postup RA k moři zastavit, začal právě 16.února a trvalo asi týden, než byl obnoven postup RA na sever.

Pancéřový granátník je voják, který se na bojiště a pokud to jde i po bojišti přesouvá na lehce pancéřovaném kolopásovém vozidle, tzv. haklu, nejedná se o člena posádky tanku. Věta ,,Bol som pancierový granátnik vycvičený na najmodernejšom nemeckom tanku Panter" je logicky nesmyslná. Nehledě na to, že Panther nebyl nejmodernější německý tank. V té době už byly nejen Tigery, ale i Königstigery. Toto by si nikdo, kdo o tom něco ví, nespletl. To si musel vycucat z prstu někdo, kdo viděl frontu a Wehrmacht jenom v kině.
Dle výše uvedeného popisu se němečtí vojáci a tanky soustředili v lese západně od města. Jenže mezi tím lesem a městem je jezero jak kráva, dlouhé 5km (Trzesiecko), které by museli obejít buď severně k jezeru Vilmsee (Wielimie), kde ale není nádraží, tím méně nádražní budova, pouze železniční trať a na ní zastávka, kde dodnes je akorát nějaká bouda jako čekárna.
Nádraží je na jihovýchodním okraji, tam zas není to jezero.

A že by se více než 200 ozbrojených vojáků ukrytých v budovách vzdalo při spatření tří tanků a cca roty Němců???
Představa vojáka, který se podílí na výše popsaných prasečinách na ženách nepřítele a potom se témuž nepříteli vzdá s vědomím, že pár (set?) metrů za ním leží oběti masakru a budou v krátké době nalezeny, je rovněž nesmyslná. Ti by se bránili do předposledního náboje a následně se picli sami, protože dostat se živí Němcům do rukou by za těchto okolností určitě nechtěli.
Němci mučili i zajatce, kteří se ničeho nedopustili, jako u nás zajatého průzkumníka.

Přidat nový příspěvek