Pekná úvaha

Tata Tibor | 09.03.2018

Kedykoľvek si prečítam podobnú úvahu som rád že ľudia uvažujú. Znamená to že je šanca na nápravu.
Dodal by som len dve veci: Prezentovanie slovenskej verejnosti že sú protesty po celom svete je jednoduché pretože väčšina Slovákov nemá možnosť si to overiť a tí ktorí majú to nespravia tak či tak. Pravdou je že vo svete žiadne informácie o vražde nie sú a preto nemôžu byť žiadne demonštrácie. Aj keby ľudia v USA nejaké informácie mali "They don't give a shit". Inými slovami je im to úplne jedno lebo sa ich to priamo netýka.
Druhou vecou na ktorú by som chcel upozorniť je že nielen študovanie materiálov KSB je dôležité. Omnoho dôležitejšie je rozumieť histórii na základe ktorej aj tieto materiály vznikli. V biblii (historický text) je priamo popísaný jednoduchý fakt: Masy ľudí sú stádo a preto potrebujú svojho pastiera ktorý vie to stádo usmerňovať. Presne preto v histórii prvých civilizácií v oblasti dnešných konfliktov (staroveká Mezopotámia) ako králi boli vyberaní a posvätení pastieri ktorí dostávali svoje inštrukcie od vrchnosti (bohov).

Přidat nový příspěvek