Kde sme sa to dostali ?

To som ja.......... | 03.03.2018

Som znechutený čítaním hore uvedených cinických konšpiračných teórií, plných nenávisti. Nenávisti ku všetkému a všetkým, ba niekedy sa mi zdá, že aj ku sebe. Vyznieva to ako debata diablov v pekle. Prinajmenšom ako debata beznádejných.
Väčšine príspevkov uniká logika, ľudskosť, šľachetnosť a svedomie.

Vyslovujem /a verím, že aj väčšina s vás/ úprimnú sústrasť pozostalým, odvážneho mládenca Janka Kuciaka, ktorý sa snažil poodhaliť, väčšine slovákov už známe mafiánske aktivity slovenského podsvetia. Zdá sa, že tí, ktorým prihára sa nás snažia "zbalamutiť". Uchovajme si však zdravý rozum.....
Či nie je pravdou, že si sa aj ty, čo čítaš tieto riadky, stretol s korupciou na štátnych inštitúciách, s postojmi slovenskej prokuratúry ak si ju požiadal o pomoc, s často protizákonnými závermi vyšetrovateľov pri vyšetrovaní trestných činov. Ich závery často chránia zlodejov, podvodníkov, často zločincov a zločinecké skupiny. Mnohí sme sa stretli s rozhodnutiami súdov, ktoré nemajú nič spoločné s rešpektovaním zákona a ľudského svedomia. Na rováši je toho strašne moc. Súdna moc nás učí, ako sa dá na Slovensku porušovať beztrestne zákon.
Bolí ma srdce, ale musím to vysloviť. Slovensko je nie len mafiánskym štátom. Slovensko sa stáva školou mafie. Nuž a kto vedie tento štát, túto školu ?
Odpoveď je aj bez slov jednoznačná a jasná.
Vyzývam preto všetkých slovákov, starých otcov a staré mamy, ich synov, ich dcéry, vnukov a vnučky, ak sa cítite byť čestnými a šľachetnými nebojte sa kritizovať neprávosť s ktorou sa vo svojom okolí stretávate. Vytvárajte spoločenstvá a otvorene, adresne ukazujte na tých, ktorý vás okrádajú, podvádzajú, vytvárajú okolo seba kalné vody a tak zahmlievajú svoje trestuhodné skutky. Len v jednote je sila.
To som ja.......


Přidat nový příspěvek