Cílová fotografie měří v každém sportu něco jiného.

Jura | 27.02.2018

Máte někdo info, kde se měří?

V bězích v atletice se měří cca ve 150 cm a hrudník .... proto se všichni předklání.
V cyklistice se měří přední galuska (teoreticky tak někdo na menším kole může být jako osoba před tím druhým, ale má o kousek vzadu galusku - tak prohrál
V běžeckém lyžování se měří cca ve 15-30 cm a bota .... takto jsme přišli o stříbrnou olympijsou medaili. Náš finišman (znaje nesprávně pouze atletickou cílovou fotografii se předkláněl, zatímco soupeř předkopl nohu). Naši se tak nesprávně radovali ze stříbrné medaile ... kterou by ale v atletice získali snad o půl metru.

Podle kvality fotografie nejde o snímek z oficiální cílové fotografie, ale o snímek běžného fotografa.
Bez znalosti toho, která část těla se bere jako protnutí cílové pásky a v jaké výšce není možné říci, kdo vyhrál