Re: Re: Re: Zeman to nepodepíše

badatel | 08.02.2018

Existuje známý termín "5. kolona".
Tedy v principu v týlu (v národě, zemi, státu) umístění (často tam narození) a pracující občané-diverzanti, usilovně pracující v cizí ideologii a pro nepřítele národa, ke kterému se sami (dočasně) hlásí. Aby nevznikl chybný výklad poslední věty v minulém souvětí - dočasně se hlásí k jím usilovně likvidovanému národu, aby pak později se naopak hrdě hlásil k národu vítěze a mohl si tak nárokovat svůj podíl na vítězově zisku.
Podrobněji https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1t%C3%A1_kolona
viz též http://www.fronta.cz/dotaz/pata-kolona

6. kolona
Na příspěvcích Františka N. a zvláště užití frází - viz výše, je vidět nutnost zavedení nového termínu pro jev, který jako takový dosud nebyl plně popsán. Ne že by neexistoval, ale jeho nebezpečností se dosud nikdo systematicky nezabýval (kromě GP, který tento prvek v řízení naplno využívá). Je možné jej definovat starým socialistickým aforismem plně vystihujícím jeho podstatu (Drahoš by řekl vznešeně "bonmotem", i když o jeho významu asi moc páru nemá).
"Iniciativní blbec mezi námi je horší než třídní nepřítel!"

Škoda, že tato diskuse nereaguje na tagy, jinak bych to vysadil tučně.
Bude nutné tento jev podrobněji prozkoumat, precizovat, neboť se skrývá za závojem neviditelnosti, protože dosud nespadá do okruhu našich zájmů. Přimlouval bych se za samostatnou specifickou diskusi. Studijního materiálu tu máme více jak dostatek. Prozatím navrhuji pracovní název "6. kolona".
Všimněme si, jak diskutér umně využívá nosných materiálů ... pěkný příklad utajeného trockisty. I když pracuje jako trockista, můj pocit je, že to není totéž. Spíše to spadá pod kategorii "blbec pověřený funkcí, na kterou nemá". Také se užívalo tvrzení "... tak blbý, že musel být povýšen." Ti starší, kteří zažili éru předcházející roku 1989 a ještě si tu dobu dobře pamatují, mohou ze života uvést mnoho příkladů a hlavně jak zhoubný vliv takové osobnosti měly.

Osobně již léta říkám, že vtip je jednou z koncentrovaných lidových moudrostí, který již ani vysvětlující komentář nepotřebuje. Kdo jej nepochopí, ještě nedozrál.

Přidat nový příspěvek