Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kabala, jako nástroj GP

timotei | 20.03.2018

Reakce na příspěvek Pe-tri.
Jsem křesťan a tuto věc s virtualitou tohoto světa mám dost dobře nastudovanou z Bible. Pe-tri ji docela dobře popsal, ale některé věci mu v popisu chybí a jiné jsou úplně špatně.
Smyslem života člověka je osobní vztah lásky se stvořitelem ale i s ostatními lidmi. Toho je možné dosáhnout pouze tehdy, pokud člověk vstoupí do smluvního vztahu s Bohem skrze pomyslné dveře, kterými je Ježíš Kristus. " já jsem dveře pro ovce" Jan 10:7.
Ježíš je zároveň pastýř svých oveček, které vodí na klidná místa a dobrou pastvu a své ovečky chrání.
Jan 3:16 "Neboť tak Bůh miluje svět, že dal svého jediného Syna ( Ježíš), aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. "
Původně ale Adam s Evou měli neustále možnost obecenství se Stvořitelem. Byli až do okamžiku hříchu a tím porušení celého stvoření ( tohoto virtuálního světa) také nesmrtelní. Tím že místo Boha poslechli padlého Božího anděla, učinili ho nechtěně a proti původnímu Božímu plánu vládcem tohoto virtuálního světa. (GP)
Ta skutečná realita, skutečný a věčný svět je ten duchovní, který je rozdělen na více úrovní. O tomto světu je napsáno, že ho Bůh stvořil svým slovem( podobně jako PC hra slovy počítačového jazyka) a svou vůlí ho má neustále pod kontrolou. Proto mohl Ježíš chodit po vodě, okřiknout bouři a ta okamžitě utichla, z vody stvořit nejlepší víno, projít zamčenými dveřmi, vzkřísit 3 dni mrtvého a již rozkládajícího se Lazara atd., protože Bůh má systém plně v moci, on určuje pravidla. Ježíš ale také řekl, že kdo v něj uvěří, bude dělat stejné věci jako on a ještě větší, což se také děje, jen ne tak často jak bychom si přáli a hlavně se o tom neinformuje v médiích, tak jako i o jiných důležitých věcech, že?
Bůh respektuje svobodnou vůli člověka (proto je tolik zla na světě) a čeká jak se každý rozhodne.
Jinak člověk je stvořen k Božímu obrazu jako trojice. Bůh je Otec, Syn a Duch Svatý a stvořil člověka který je Duch, má duši a bydlí v těle. Pokud člověk poslechne a spojí skrze víru a poddání svého života Ježíši svůj život s Bohem( taky je nutné se odvrátit od hříchů), stanou se jedno, součástí Ježíše a tím i Otce. Je to pak úplně jiná kvalita života, protože v každém opravdovém křesťanovi Bůh osobně přebývá prostřednictvím Ducha Svatého, který je nám dán jako průvodce, učitel, utěšitel atd. Od tohoto momentu, jako Boží dítě mám autoritu se přimlouvat za všechny lidi, za v moci postavené, krále, abychom mohli žít důstojný život ve svobodě, a pokud křesťané tuto výsadu využívají, tak tomu rohatému a jeho pomahačům(GP) se nedaří uskutečňovat jejich záměry a naopak. Je to duchovní válka. A tou jedinou účinnou zbraní v ní, je Boží slovo v moci Ducha. Politika je důležitá, ale to už jsou jen nižší úrovně tohoto boje.
Tak v krátkosti asi tak.

Přidat nový příspěvek