Re: Re: Re: Re: Re: Den voleb

Tomi | 30.01.2018

Prepač trochu som ťa podpichoval.
Podvedomim sa už nejaký čas zaoberám a keď si to tam napsal, tak som skúsil čo k tomu vieš. ...
No ano, dá sa to takto povedať. Ale keby neviem o čo sa jedná, tak toto mi asi moc nepomôže. A ten autopilot. No... S určitej strany ano. Celkom výstižné, ale nieje to tak jednoduché.
-niečo vieš aj o tranze. (Čo prax? ;)

ale aby sme to priblížili aj lajkom, tak si povedzme napríklad, ... programovanie
myšlienok a správania človeka prebieha na podvedomej úrovni. Teda tak aby si to človek neuvedomoval. (Aby sme nad tým nemali vedomú kontrolu)
- takže podvedomie je možné tiež definovať akto to, čo uniká nášmu vedomiu.
Vedomie je tak u večšiny ľudí pomerne obmedzené. Jak hovoriš cca 15-16 b/s.
(Ani nevim čo to b/s :D ale newa..)

ten narast vnimania o 1000...x v tranze je sposobeny spristupnenim urovni podvedomia. ....
Inak povedane.
Keď vojdeme do miestnosti, tak tam môže byť v našom zornom poli xy vecí xy farieb... V bežnom stave sa však môžme povedzme "sustrediť" iba na 1 bod, ktorý plne vnímame naším vedomím. To čo je v zornom poli mimo tento bod sustredenia pozornosti sice unika vedomiu, ale podvedomim vnímame všetko zo zorného poľa v plnom rozsahu = celé zorné pole.
Podvedomie tak okamžite vníma všetko a každý detail v miestnosti. Ale vedomie len 1 bod. 1 predmet alebo jeho jednú časť súčasne.

Dá sa preto povedať, že Vedomie všetko zo zorného poľa čomu nieje venovaná pozornosť vytesní do podvedomia. Tým sa odľahčuje práca vedomia. (Tento fakt využívajú rôzny iluzionisti a pod... )

...ale...kedy ešte môže dôjsť k vytesneniu z vedomia do podvedomia?... Napríklad v prípade prežitia silnej traumatickej udalosti dochádza k vitesneniu spomienky, ktorú vedomie nedokázalo spracovať. (Je odložená a čaká než bude vedomie pripravené túto spomienku (informáciu) spracovať.)
- Tu je skryté vysvetlenie prečo GP riadi, ako riadi. Teda aby ludia trpeli (aby boli traumatizovany)

...ako hovoríš o vnímani v tranze, že je rozšírené...
Napr. Aj Pomocou tzv meditácii je možné Rozšíriť vedomie za bežnú hranicu vnímania (16 b/s) a to aj bez uvedenia subjektu do tranzu zo strany hypnologa (druhej osoby)
Tranz ma rozne urovne. Na plitších úrovňach tranzu sa pracuje s podvedomím. (Spomienkami za súčasného života) V hlbších tranzoch sa pracuje s nadvedomím/vedomím duše (spomienky s minulého života).
-To však vykonáva hypnológ. V tomto stave si človek po prebudení nič nepametá. - prečo? Už som hovoril, že niektoré veci vedomiu uniknú lebo na ne nieje pripravené. Preto po uvedení do tranzu zo strany druhej osoby si cas v tranze clovek nepametá. Preto si tiež nepametáme predošlé životy. (Ale to je pre niektorých už silné kafe)

Riešením je krom iného aj to čo sa nazýva meditácia.
Tie su rôzne. Napr aj Tesla alebo Einstain využívali pri svojej práci druh meditácie... Alebo navodenie tranzu (zmeny stavu vedomia) pomocou autosugescie napríklad počas sústredenia pozornosti napríklad na plameň sviečky kedy sa frekvencia činnosti mozgu znižuje. Čiže dochádza k jeho uvoľneniu.
Ale.....
Ide o to pracovať s tým vedome. Tak aby som si pametal aj to čo sa deje v tranze. Tu už preto Nehovorím o tranze ale o rozšírenom stave vedomia.
Keď meditujem alebo si pomocou meditácie navodzujem stav tranzu, presnejšie stav zmeneného alebo rozšíreného vedomia, tak to robím vedome = mám kontrolu.
Ak som v tranze nevedome = nemám kontrolu.
Rozdiel je teda v tome, že pri nevedomej činnosti podvedomia je vedomie vypnuté a človek tak nemá kontrolu nad tým čo robí, čo sa s ním deje a čo sa deje okolo neho. = Je manipulovaný.

Pri vedomej činnosti podvedomia je vedomie presunuté alebo presnejšie Rozšírené do oblasti podvedomia či až to oblasti nadvedomia/vedomia duše.
Takého človeka nieje možné manipulovať. = nepriateľ systému.

-je to široké téma a dá sa rôzne preklenúť. Možností je veľa. Tak teda nejaké to uplatnenie:

Tu si k tomu podvedomiu môžme priradiť tzv intuíciu. Rovnako aj k nadvedomiu, ale ostanme pri podvedomí.
Hovoril som že podvedomie je vlastne to čo uniká vedomiu. Teda to čo vidíme, ale nevnímame. ...
Predvedme si na príklade ako funguje... Nazvyme to podvedomá intuícia.

Žijeme s nejakým človekom, ktorého moc neanalyzujeme.... Ale, Vedome aj podvedome vnímame jeho správanie atď.
Podľa stavu vedomia si môžme toto správanie uvedomovať viac alebo menej. ... Teda povedzme že niečo unikne nášmu vedomému pozorovaniu. ....
Ale potom sa povedzme správanie tohto človeka trebarz len jemne zmení. Mi si to hňeť nemusíme všimnúť a uvedomiť lebo tomu nevenujeme pozornosť, ale podvedomie si to hneť všimne a začne nám dávať signál v podobe zvláštneho nekľudu, ktorý najme muži (geroji) profesionálne ignorujú. Kdežto ženy sú na pocity vnímavejšie (až prehnane) a tak okamžite napríklad začnú podozrievať svojho muža z nevery - i keď príčina tej odchylky správania môže byť inde.
- ten zvláštny pocit (že tu niečo nesedí) je prejav intuície. Teda podvedomie niečo registruje... Niečo čo vedomiu uniká a tak nám skrze nejaký pocit dáva najavo, že by sme si to či ono mali s analyzovať. Preveriť.
Teda nás môže upozorniť na klamstvo... Atď.
Takže ten "autopilot", keď ho sleduješ je vlastne fajn. Nemusíš sa všetko biflovať, bo už všetko vieš, ale nevieš že to vieš. Ten autopilot/podvedomie, ak je kontrolovaný tak mi šetrí veľa času. Smeruje ma tam, kam potrebujem (ak to do neho zadám). Len mu musím veriť ;)
zatiaľ čo autopilot rieši záležitosti, ktoré vedome nestíham... Tak zatiaľ mám čas napr. na svoje chlpáče. Potom si ľahnem zameditujem = skontrolujem autopilota kam ma doviedol. Či vôbec niekam. A keď nikam, tak letím ďalej, kým podvedomie nenájde čo som mu vedome prikázal. Ani neviem kedy a kde sa mi zjaví požadovaná info bez toho aby som sa celý deň hrabal v knihách alebo v googlovi. Celý deň nič neriešim a keď večer lanhem do vane a uvoľním sa tak už zo zvyku mi začnú nabiehať všetky programy pustené na pozadí a ja zistím že som vyriešil stanovené otázky ani neviem ako... Tým vzniknú nové otázky...
Než vídem z vane sa nad tým zamyslím a tak zadám príkazy podvedomiu. To začína pracovať na zadaných úlohach hneť keď vychádzam z vane, lebo sa musím sústrediť na to čo robím aby som sa nezabil. V tej chvíli prestávam svojím vedomím riešiť otázky ktoré som si kládol počas kúpeľa a tie sú uložené do podvedomia.- kam mám prístup. Ten "príkaz" sa aktivuje vo chvíli keď dostanem nejaký stimul (Napr info ktorá mi chýbala do mozaiky). V tej chvíli s ničoho nič sa mi vynorí s podvedomia otázka ktorú som pred tým nevedel zodpovedať a zrazu mám jasno ... a pri to som to ani zrovna "nechcel", neriešil.
(Poznáte to?)
- toto by bolo treba možno rozvinúť a upresniť pre lepšie pochopenie ako to funguje a ako to myslím, ak niekto bude chcet... Ak sa to zhoduje s vašim vnímaním a je to pre vás prijatelné kafe tak kľudne môžem. :)

Ale...Tu sme sa... Ani som to neplanoval... Sme sa dostali k múdrosti, ktorá sa sem celkom hodí... : "dôveruj, ale preveruj."
- dôverov vo svoje pocity a preverovaním podvedomím vyvolanéhích intuitívnych pocitov zýskavame vedomú kontrolu nad svojím životom a dianím okolo nás. :)
kto dôveruje ale preveruje,
Tomu len ťažko niečo vičítať alebo ho klamať. ;)
...
Snad som to podal priatelne a pochopitelne.

Přidat nový příspěvek