Re: Putinov team

ТаuRus | 28.12.2017

Každý z tebou vyjmenovaných "přátel" Putina je představitelem nějaké klanovo-korporativní skupiny, které se v Rusku vytvořili ještě před nástupem Putina na funkcí prezidenta.
Každá klanovo-korporativní struktura má svojí kádrovou základnu, která je poměrně zastoupená ve všech vládních, republikových, krajských a okresních úřadech. Je to objektivní realita, se kterou se Putin setkal, když přišel k moci. A tak to funguje všude ve světě. Putin může vyměnit kádry bezprostředně kolem sebe, ale nemůže donutit nižší kádry, aby poslouchali jeho lidí a ne svoje klanovo-korporativní struktury, z jejíchž rukou ty funkce dostali. Pokud vojsko neposlouchá svého velitelé, v našem případě lidí, které by Putin dosadil do vyšších funkcí bez souhlasu stávajících klanovo-korporativních struktur, dochází k četným bojkotům a sabotážím na nižších stupních řízení, kde nejvíce trpí obyčejní lidi.
Z tohoto důvodu, Putin musí ponechat představitelé klanovo-korporativních struktur ve své vládě a tlakem na ně osobně nebo manévrováním mezi jejích zájmy protlačovat vlastní program. A současně přitom, odstraňovat nejdrzejší představitelé nižších struktur pyramidy moci.
Loni, poprvé byl zatčen představitel vyšší mocenské struktury - Uljukajev také pracoval v týmu Putina, nicméně nikdy nebyl jeho přítelem, ani kolegou v tom lepším smyslu.
Ani Čubajs, Gref, Kudrin nebo Medvěděv nejsou Putinovy přátelé, i když pochází z Petrohradu.
Slovo "Gosudar" má v ruštině širší význam - správce země od boha. Ne každý vladař může být "gosudarem", jen ten, který koná pro zemí, stát, národ dobro.

Přidat nový příspěvek