Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpověď 18. 12. 2017

qwertz | 27.12.2017

Aha. To musi byt dalsi srandista, protoze o zasti z me strany tu nebyla vubec rec. Zasadne neresim spolecne to co se dotyka mne ani me rodiny s mojim nazorem byt i zabarvenym tak trochu i politicky. Na to mam porad prostredky jak to prejit nebo resit s nadhledem ale v zasadach, ze pokud neco tvz. musim a mam moznost tak zasadne rikam. "Vubec nic nemusim mimo faktu, ze musim jenom zemrit". Vy pokud vam podezrela autorita z jejiz podruci jste se vymanil rika , ano. Tak se podvolite a to ano reknete?
Kdyz uz stud nazyvate zasti? Muzete trochu rozvest? Drzim se zasady "Prej a bude ti prano. Dej a bude ti dano!!!" Ovsem jenom v tom kladnem smyslu skutku i slova. Protoze zivot mne naucil, ze prat i dat to nejhorsi se vrati ve stejne podobe a jeste hojneji vuci prejicimu. Nesnasim okecavani veci na zpusob "Zijeme v kapitalisticke spocnosti ... takze vse je pruvodnim jevem koristeni pojistoven .... ." Slovni "prujem" jeste nic nevyresil. Balast je dobry pro lode ale pro zivot(?). Ziji v malem mestecku s cca 10000 dusi. Cech jsem tu ja a moje manzelka. Po prichodu do Australie jsem hned na letisti zazil uvitani predstaviteli Ceskeho a Slovenskeho klubu. Tyto kluby meli i sve Exilove vlady (ceske i slovenske). Na setkanich se titulovali pane ministre, presidente ap. Po blizsim seznameni se s nekterymi aktery jsem dospel k nazoru, ze kdybych nahazel tu CSSR oficialni a klubovou exilovou vladu do pytle s kterym bych zatrasl a potom je zase v poctu odpovidajicim ale slozenim jinem vyklopil v Praze a v Australii. Tak by nedoslo k zadne kvalitativni zmene. Oni si byli podobni jako vejce vejci. Chtel jsem napsat grazlove ale to radeji ne s ohledem z narceni ze zasti. Tady ziji ve spolecnosti kterou po strance mezilidskych, socialnich vztahu a vazeb jsem zazil v dobe okupace v 1968 ale jenom na chvilku nez se zacalo normalisovat.
V nasi spolecnosti musite bohuzel chvili zit. Kdy prani hezkeho dne je doprovazene srdecnym usmevem a den i kdyz slunecny je jeste krasnejsi. Ovsem usmevy tu nejsou typu sklebu kolem ust a zvuku ve fonetickem prepisu "cheeese".

Přidat nový příspěvek