Re: Austrálie

Martin | 25.12.2017

Udělal jsem podobnou zkušenost v UK. Byl jsem tam naopak legálně a profesionálně žádán. To nic nemění na faktu, že mi UK dala možnost rychle vystřízlivět z iluzí o tom, že na Západě je vše lepší. Už první procházka se složitě dovezeným psem zadní ulicí za jejich nudně nevzhlednými řadovými domy mi dala lekci. Odpadky v pytlích, které rozdrásané kočkami poletovaly ve větru, odpadní trubky trčící z fasád... Jaké bylo mé překvapení, když jsem zahlédl stružku špinavé vody, tekoucí po ulici. Podle zápachu odpad z pračky... Procházka středověkem. Další, co mne jako svobodomyslného Slovana - bohéma dostalo byla jejich stádovitost. Je pátek tak jdem všichni do klubu, je neděle jdem do kostela je týden jdem makat. Budem odbočovat, tak se budeme ploužit sedm mailí v levém pruhu atd. Stejně jako ohnutost před systémem. Nemluvě o absurdnosti řady technických řešení. Přivezl jsem si na památku pojistku elektrického obvodu, na které se dá napočítat mnoho materiálů i technologických operací. Nad tím člověk s technickým vzděláním prostě jen kroutí hlavou. Ve zdejších krajinách na to stačil keramický výlisek, dva plíšky a drátek. Ale jsem rád, že jsem to zažil. Vrátil jsem se jako patriot hrdý na svou zemi. Snad jen je život v Západem vykradené kolonii a montovně o moc smutnější, když si člověk uvědomí chabou úroveň našich kolonizátorů.

Přidat nový příspěvek