Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objektivní interpretace

M.C. | 19.12.2017

Dobu si představit dovedu jenom v omezené míře. Načteno mám docela hodně, ale nežil jsem v tom, jako nikdo z nás.

Měl jsem na mysli něco jiného a nechtěl jsem to napsat tak na tvrdo aby po mě zas nevyskakovaly kolegyně, že mám divný názor na ženy jako v diskuzi o chlastu:

Suma znalostí a životních zkušeností a tím i způsob vyhodnocování informací o světě u staršího muže, který prošel vším možným je na nějaké úrovni. I u normálního chlapa, natož u Stalina který věděl mnoho věcí, ke kterým se jiní nedostali.
No a puberťačka, adolescentka nebo i mladá žena je v porovnání s ním ,,blbá jak tři dny starý pes" jak se u nás říká. Ona ty zkušenosti a znalosti neměla kde nabrat, tak je nemá, nemůže ho sama pochopit ani kdyby chtěla.
Otec si musí najít čas a mluvit s ní a snažit se pochopit jak jí to funguje v hlavě, protože on, který je zvyklý chápat složité a komplexní problémy dokáže aspoň z větší části pochopit sice svéráznou ale pořád ještě celkem jednoduchou logiku uvažování té holky. A v možnostech této logiky jí vysvětlit, jak se věci mají. Mám s tím osobní zkušenost.
Stalin byl v těžké situaci, jestli si na to čas nedokázal najít, nebo to nepovažoval za důležité, nevím.
Syna Vasilije taky vychovával jeden starý voják, zapomněl jsem jméno a funkci v Kremlu. V podstatě byl něco jako staršina a kromě toho se staral o Vasilije.
Ale to bylo ještě před válkou, v roce 1941 bylo Vasiliji 20 let a Světlaně 15 let. To o čem píšu mělo začít dříve.
Proto jsem se ptal po těch dopisech. Až je přečtu, můžu si udělat přesnější názor zatím jenom teoretizuju v obecné poloze protože nevím, co přesně jí vadilo. Četl jsem pár pojednání o Stalinových synech, ale o Světlaně se nikdy moc nepsalo.

Pokud byl otec na frontě, tak to je jiná situace, Stalin fyzicky na frontě nebyl. I když to měl jako předseda RLK a vrchní velitel v podstatě celé za krkem a okolo válečného dění se určitě točila většina jeho myšlenek. Ale měl na to lidi.

Přidat nový příspěvek