Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ještě tu o Karkulce

M.C. | 18.12.2017

Sice už jsme diskutováním strávili pěkných pár hodin a popsali nemálo stránek, tak by to bylo na místě a na netu se to ani obecně nepovažuje za nezdvořilé, ale zůstal bych u vykání.

Netvrdím, že se neumím bavit bez alkoholu nebo že to nejde.
Jistě že to jde a často se takto bavím.
Akorát tvrdím, že s rozumnou dávkou alkoholu a přiměřenou rychlostí konzumace má zábava rychlejší a plynulejší rozjezd a průběh, kor když se jedná o lidi, kteří se moc dobře neznají. Rozumná dávka a přiměřená rychlost konzumace jsou velmi individuální záležitostí, pro některé typy lidí je to z různých důvodů nula.
Při zábavě se bez alkoholu obejít dá. Ale zažil jsem už mnoho situací, které by nabraly dosti dramatický průběh, kdyby nebyl po ruce alkohol. S pomocí vhodně aplikovaného alkoholického nápoje se situace vrátila zpět na cestu do normálu a extrémní účinky byly odvráceny. Naproti tomu jsem byl svědkem i celé řady dramat, které vznikly z velké části z toho, že se někdo ožral víc než snesl. Jako všechno kolem to záleží hlavně na lidech.
Ovládat musím já alkohol, ne alkohol mě.
S tím souvisí i to, jak tu někdo citoval Jarka Nohavicu: Piju pro ten mír, který se mi rozleje v duši. To je pití tzv. na vyčištění hlavy, to člověku taky pomůže, ale nesmí to dělat často a bývají z toho ošklivé opice. A pití tzv. na žal je vůbec nejhorší způsob. To je cesta do pekel.

Pokud abstinence sebou zákonitě nenese to, že se člověk dostane psychicky do rovnováhy, ani rozšířenou možnost chápání neutlumovanou alkoholem, tak z toho lze vyvozovat že se jedná o na sobě nezávislé jevy. Potom se potřeba abstinence pro náležité chápání věcí okolo nás stává diskutabilní.

Ze zde diskutujících, kteří pít přestali, nikdo neuvádí jak moc pil.
Pokud chlastali více, než jejich organismus zvládal odbourávat a chlastali často, tak se nedivím, že se jim ulevilo, když přestali. Zůstává otázka proč to dělali. Ne že bych se nikdy neztřískal tak, že mi bylo potom špatně. Ztřískal, ale občas a snažil jsem se tomu vyhýbat. Teď už se mi to nestává, protože si více vybírám situace, lidi a druh alkoholu.

Argumentace Hitlerem není manipulativní, ale zcela logická, protože pokud něco prezentuju jako obecně platné, musí to platit ve všech případech, bez výjimek a zde se jedná o hodně výrazný až extrémní případ, který je obecně známý a mnoha svědky zdokumentovaný, takže odpadají pochybnosti na téma jestli si to nevymýšlím nebo nepřeháním.

V celkovém souhrnu všeho výše v diskuzi uvedeného lze tedy říci, že teorie o obecné prospěšnosti abstinence pro člověka není prokázána jako obecně platná teorie a je třeba ji přezkoumat, dopracovat, zpřesnit oblast ve které platí a pokud se podaří takovou oblast najít, je možné tvrdit, že je to teorie v této oblasti platná.
Asi do toho bude nutno zapracovat i typy povah a osobností lidí, protože na někom se abstinence neodrazí co do chování nijak viditelně, někdo se stane mistrem Jodou a někdo otcem Školastykem.

Přidat nový příspěvek