Re: Re: Re: Re: ještě tu o Karkulce

M.C. | 13.12.2017

To si nechám ještě projít hlavou, jestli na sobě udělám takový dlouhodobý pokus s nejistým výsledkem. Možná to zkusím, protože se ze mně stává abstinent plíživou formou - piju stále méně. Proti tomu, co jsem pil když mi bylo dvacet(ani tehdy jsem v tom nevynikal), tak dnes je to tak čtvrtka.

,,Pokud je v článku psáno, že ten kdo našel své životní poslání tak nemá důvod pít, tak to neznamená, že ten kdo nepije našel své životní poslání, to jsou základy logiky."

Právě na to narážím, že nejen vy, ale i další (Jahoda, marvo, Kontakt, Libor) to tu interpretujete jako by člověk, který nepije obdržel nějaké zvýšené schopnosti chápání a vnímání nad úroveň alkohol požívajícího člověka. A já u nikoho z abstinentů co znám žádné nadprůměrné schopnosti nepozoruju.

Pokud se týká mě osobně známých lidí, kterým to šrotuje viditelně lépe a rychleji než mě a na kterých je vidět neobvykle široká míra chápání věcí okolo nás, tak všichni společensky pijou.
Nikdo z nich se ale neožírá. To samozřejmě neznamená, že by mimo můj okruh nemohli existovat nadprůměrně chápající abstinenti, určitě ano, ale při pohledu do praxe tam tu zákonitost nevidím, jako obecně platný princip je to tedy diskutabilní.

Mě osobně to nejlépe zapaluje po vypití tak 2-3 deci vína, to mi docvakávají i věci, které mi za střízliva nedojdou.

P.S.: Když jsem zapřemýšlel, kdo věří že našel svoje životní poslání a zásadně nepije alkohol, tak mě napadli islamisté.
Akorát že s tím jejich životním posláním se nějak nemohu ztotožnit.

Přidat nový příspěvek