Re: Re: trapárna v Bundetagu

M.C. | 06.12.2017

Původně tato myšlenka pochází od příslušníka sovětské vojenské rozvědky A.B. Rezuna, který se v rámci svého zájmu o historii Velké vlastenecké války a WWII celkově postupem času dobral toho, že v pamětech přímých účastníků a dobových dokumentech mnoho detailů ukazuje na to, Stalin měl naprosto konkrétní plán, jak rychle a elegantně ovládnout celou Evropu a evropské země začlenit do SSSR, ale nechtěl před světem vypadat jako agresor, tuto roli přenechal Hitlerovi, a následně chtěl do Evropy vstoupit jako osvoboditel a celou ji zabrat.
Podstatně lépe to vyhovuje celkovým Stalinovým záměrům a způsobu myšlení, než oficiální vysvětlení typu ,,Stalin se bál, Stalin nevěřil" atd. Dále se tím vysvětluje spousta nelogických a nepochopitelných skutečností, které provázely hlavně první dny a první půlrok války na východní frontě.
Základní kniha, kde je to popsáno vyšla česky jako Všechno bylo jinak aneb kdo začal druhou světovou válku.
Nenašel jsem bohužel na netu odkaz, kde by nebyl v popisu knihy uveden nesmyslný datum 22.6.1944. To není chyba autora, to je ukázka že nejen novináři, ale i redaktoři nakladatelství u nás stojí za prd a všichni prodejci to od nich bez zamyšlení převzali.
Viktor Suvorov je Rezunův literární pseudonym.
https://www.knizniklub.cz/knihy/57000-vsechno-bylo-jinak.html
Navazují na to další knihy jako:
Den M
Stín vítězství
Beru svá slova zpět (o Žukovovi)
Sebevražda
Poslední republika

Od roku 1985, kdy byla tato teorie poprvé zveřejněna na Západě, kam Rezun mezitím utekl tuto teorii rozvíjí i řada dalších lidí. Např. Mark Solonin.
Ještě delší zástup si z ní účelově vybral akorát protisovětské prvky a zneužívá to k útokům proti Stalinovi a SSSR a k omlouvání Hitlera.
A ten nejdelší zástup trvá na původní verzi dějin války a snaží se Rezunovu teorii napadnout a hledat na ní chyby. Jenže ty chyby, díry a nelogické vysvětlení jsou spíše v té oficiální verzi.
A tak diskuze pokračuje. Svého času jsme o tom dost dlouho polemizovali s Hoxem, aniž by se nám podařilo jeden druhého přesvědčit.
Hox zastává oficiální stanovisko, já stanovisko Rezuna alias Suvorova.
Diskuze je dost nepřehledná, musí se číst podle datumů a odrážek.
Přesto ty z vás, které to zaujme, žádám, aby jste se tím zkusili prokousat, protože nemám prostor to znovu celé přepisovat.
Leda, pokud by byl zájem, bych mohl v horizontu do konce měsíce zkusit udělat výcuc nejdůležitějších věcí, poskládat je podle návazností za sebe a dát to sem jako článek.

http://leva-net.webnode.cz/news/a22-6-1941-myty-a-fakta-o-druhe-svetove-valce/

Přidat nový příspěvek