Tak

Heriot | 23.11.2017

jsou tam některé nepřesnosti v reáliích - plénum UV KSČ nemohlo odvolat prezidenta, to je úlet, prezident i tehdy v podstatě byl neodvolatelný, když už, tak jedině nějak cestou Národního shromáždění.
Trochu mi vadí ta přehnana adorace hladkosti akcí, jakoby ČSLA byla spolek neschopných blbů. Vždyt všechno tehdy bylo navázáno na Sovětskou armádu, technika, výcvik, poradci, takže je pochopitelné, že muselo po technické stránce jít všechno hladce...Vždyť nás obsazovali spojenci, nikoliv nepřítel, jak se asi dá účinně bránit proti spojencům, když jste k nim obráceni zády...
Ale jinak lze jen souhlasit. Dobře si vybavuji nenávistné projevy K231 a KAN, byla jich plná televize, tehdejší tisk - Reportér, MS, "Myčko" a další, jejich záplavy lží a nenávisti. Krysy vylezly z děr, jak prohlásil jeden člověk, tehdy jsem to tak pochopitelně neviděl, ale postupem doby ano.
Takže s článkem v podstatě souhlasím, jsem vděčný za uchránění od majdanu a krveprolití a za 20 let spokojeného, třeba možná po stránce konsumní skromného života, ale o to zdravějšího.
Jen nevím když to Zeman, asi musel, tak tvrdě odsoudil, zda to není hlasité přibouchnutí té naděje, že by konečně rok 68 mohl být hodnocen správným způsobem a aspoň trochu umlčeni ti ulhaní, prodejní havloidi...

Přidat nový příspěvek