Re: Re: Re: Re: Role jednotlivce v dějinách Ruska.

M.C. | 13.11.2017

Zeman je hodně svérázná a složitá postava a já se v něm pokouším vyznat už od poloviny 90.let.
Nebudu tu psát všechno, na co jsem přišel, abych mu nekazil plány zbytečným napovídáním protistranám.
Všeobecně se dá říct, že pozitivní stránky jeho působení převažují. Jeho činnost je republice a jejím občanům převážně ku prospěchu.
I přesto, že si občas nedává bacha na hubu a řekne co by neměl. Furt lepší než politik, který by nás oblboval uhlazenými slovy a potichu by spolupracoval s lidmi, kteří chtějí náš stát úplně dorazit.
To, že je původním povoláním prognostik a zabýval se v 70.letech tvorbou složitých algoritmů a modelů pro prognózy vývoje národního hospodářství mu dává náskok před ostatními politiky a všelijakými lobbysty a Sérešovou sebrankou, což jsou v naprosté většině nedouci, kteří si nevidí na špičku vlastního nosu a neumí zvažovat věci v širších souvislostech. Podle toho taky vypadají jejich postoje, názory a výsledky jejich snažení.
Je na něm taky vidět, že umí názor změnit, občas i v opačný, když zjistí, že se změnila situace a podle nového stavu se věci mají jinak.
Blbečci po něm poštěkávají, že jede tam nebo tam a jedná s tím nebo oním. Jenže Zeman umí na rozdíl od nich rozlišit, kde se dělá světová politika a kde si velké děti hrají na písku. Případně, kam už přichází jenom pokyny.
Dost výrazný je u něho příklon k Židům. Nerozklíčoval jsem úplně proč, ale kdykoliv se jedná o Židy, je na jejich straně.
Na rozdíl od Klause nechal na Hradě vyvěsit vlajku EU.
Mívá dobře spočítáno, co kdo z ostatních politiků udělá či neudělá.
Všeobecně se dá říct, že pracuje pro stát s využitím svých znalostí a schopností, které zahrnují jak zájmy Ruska a ruské civilizace, tak znalosti o GP a o ostatních hráčích na globální scéně.
A svět ho bere a hlavy velmocí si na něj najdou čas. Zřejmě s ním má horní patro světové politiky ještě nějaké záměry. A s ČR taky.
Na setkání v Číně všechny hlavy velmocí v čele s Putinem v klidu počkaly, až Zemana přivezou na golfovém vozíku, aby se s nimi mohl vyfotografovat.
O Zemanovi by se dal napsat samostatný článek.

Přidat nový příspěvek