Re: alkohol

badatel | 07.11.2017

Jedna věc je talent (projev tréninku minulých inkarnací), dále životospráva a pak i trénink. A také v jakém informačním a kulturním poli se jedinec pohyboval v dětství a jaký plán životního výcviku má duše. Na tom všem záleží, kam až se jednotlivec ve své snaze dostane. A také na tom, co je za to ochoten „obětovat – „zaplatit“. Např. volným časem a odřeknutou zábavou, které zužitkuje na trénink a učení se.

Je to jako ve sportu – i tam jsou přísné tréninkové režimy, diety a ... a hlavně výcvik. Bez úsilí a samo sebou jen tak pro nic za nic většinou nic nepřichází. Dále musí být člověk vnímavý a všímavý a hloubavý, neboť poznání není jen o víře, ale také o pozornosti a pozorování, důkladné analýze a ověřování. Nutno rozvíjet obě mozkové hemisféry a jejich vzájemnou součinnost (narušuje to mnoho jedů, včetně léků, ale i nevhodná potrava). I ve sportu si někdo může dovolit kapku alkoholu a jiný ne. Je to silně individuální. Ale i tak jsou všeobecná doporučení univerzálně platná. Neboť kam by to s výukou došlo, kdyby se vyučovaly pouze výjimky, a jak to hlavní obejít? To by na to nejdůležitější ve škole již nikdy nezbyl čas. Proto také kdysi Dalajláma řekl, že se máme dobře naučit pravidla, abychom pak věděli, jak je správně máme porušit ... pokud k tomu budeme okolnostmi donuceni. Tento jeho známý citát proto říkám trochu jinak, protože řada „překladů“ byla nepochopena a významově zkomolena.

Např. dobrý šaman či jogín – i větší dávka drogy na něj nemá vliv a jiné to zabije (to není návod na zkoušení, ale vědátoři to kdysi také testovali). Když ti dávku ajahuasky rituálně podá zkušený šaman, je to lék a pomůže ti. Když ti i poloviční dávku dá trouba (vždyť je to „in“), budou o tobě psát v černé kronice. A i zde existuje „doping“, avšak pouze pro mistry a pouze výjimečně a nikdy ne pro začátečníky. Zde se totiž nesoutěží, pouze tvrdě pracuje.

Mám za sebou zkušenost různých typů výcviků (škol) a mohu srovnávat.
Dnes je situace o to lepší, že z vyšších sfér byla uvolněna celá řada „nových“ výcvikových a pracovních technik, které jsou mnohem účinnější než ty starší klasické postupy. Navíc nejsou zatíženy náboženským balastem, i když ani zde se člověk bez vědomí Boha a spolupráce s ním neobejde. Pro bezhlavé nadšence – jejich užití bez důsledného dbaní pravidel vyššího principu mravního tě setne rychleji, než dopiješ pivo. Proto je velmi důležité stát na té správné straně a být si vědom dopadu důsledků své praxe.

A nejsou to „hospodské tlachy“. Vyjádření musí být vždy přesné, jednoznačné.
!! Záleží vždy na každém slovíčku, neboť se jedná o magické programy !!
Co řekneš, tak to bude! Výmluvy, že já to myslel trochu jinak se neuznávají.

Přidat nový příspěvek