Re: Re: Re: Re: Re: lunar rover

M.C. | 31.10.2017

OK. Tak jste jakž takž vysvětlil přisvětlení na fotce Aldrina.
Ale co s tím přisvětlením modulu na straně ve stínu, tam žádná další fólie, která by odrazila světlo zpět nebyla. Navíc ta vlajka z toho ještě vylézá - že by byla z nějakého superodrazivého materiálu?
Tentýž problém je s nápisem UNITED STATES.

Já fotografuju neurovnané nebo jen hrubě urovnané povrchy po terénních úpravách poměrně často a občas se mi podaří vyfotit i svůj stín, nebo stín člověka stojícího vedle mě. Prošel jsem si fotky ze staveb za letošní rok a takovýchto fotek jsem našel osm. Vámi popisovaný jev není na žádné, takže je to zřejmě ptákovina.
Na tom přehledu fotek, který jste linkoval jsou čtyři fotky, kde kromě stínu astronauta a ,,svatozáře" okolo něj nic zajímavého není, zřejmě to tak dotyčný vyfotil úmyslně. Jenže tohle by mu plošný zdroj neudělal, tam by světlost povrchu plynule ubývala směrem dozadu, nebyl by tam světlý flek uprostřed.

Vyfotit si Měsíc in natura jsem dosud neměl možnost a vzhledem k tomu, že už mi táhne na 50 a mám vyšší tlak, tak už by mě asi nevybrali ani kdyby se tam mělo v dohledné době letět. Proto musím pracovat s tím, co vyfotili jiní. Co s tou fotkou dělali si nemůžu zkontrolovat jinak než právě srovnáváním. Vybral jsem fotky, které na první pohled nevypadají přibarvovaně. Možná jsou.

Proč tedy touto fólií nebyl modul pokryt celý? Zabalená je spodní část, která měla víceméně jenom mechanickou funkci, modul na ni dosedl a následně posloužila jako startovací rampa, ale obytná a přístrojová část, kde je udržení teploty daleko důležitější tuto ochranu nemá. Divné.

Pominul jste ty podivné Aldrinovy stíny a dlouhovlající vlajku.
Atmosféra na Měsíci není, ale gravitace ano, a i když vezmu, že je šestinová, tak by v řádu max deseti dvaceti sekund měla vlajka znehybnět a už se nepohnout.

Nemám čas snímky analyzovat detailně, to jsou jenom takové do očí bijící nesrovnalosti.

Přidat nový příspěvek