Re: Re: lezú mi na nervy?

Július | 17.10.2017

udo, psychózy, no jasné...
To sa dalo čakať, že to takto zoberieš...Vieš, je zaujímavé, že prečítaš si KSB, máš jasno, nemáš problém hájiť islam a Mohameda, hoci musíš dobre vedieť, čo to bol za entitu a čo je islam zač. Skor ty by si sa mal hanbiť, že nevedomým tu maľujete islam na ružovo a tvrdíte bludy, že je to najbližšia pravda zjavená Bohu, čo nie je nič iné ako manipulácia na akceptáciu islamu.
Nie, udo, ty nie si žiadny kresťan a ani ma moc nezaujíma, akému "otcovi" veríš. Možno nejakému gnostickému alebo veľkému architektovi vesmíru, ako murári, ale to je už tvoja vec.
Neviem, kedy ti dojde, že aj v SR sú státisíce ľudí, čo veria,že Ježiš je Bohočlovek a veria na doktrínu katolicizmu. S tým nenarobíš nič, ani keď napíšeš, že sú to jednoduchí ĺudia, hoci v to náboženstvo veria aj vysoko vzdelaní ľudia a iste lepším poznaním a chápaním, intelektom, ako si ty.
Je zaujímavé sledovať ako značkuješ katolíkov do košiara jednoduchých a hlúpych, pretože neuznávajú tvoje náboženské predstavy o bohu.
Tá tvoja sebaistota a bohorovnosť je pre mňa znakom toho, kde može skončiť neznášanlivosť. Keby tebe podobní mali moc, tak by to neskončilo len nálepkovaním v diskusii. Našťastie ste len ďalšia sekta a čoraz viac ľudí už dobre chápe o čo tu ide. Nakoniec aj preto sa diskusia rozdelila.
Nezdá sa ti, že si niekedy s tým nálepkovaním trocha mimo ? Alebo si neuvedomuješ ani, čo píšeš ?

Píšeš, že niet Boha v náboženstve, ale akúsi cirkev podporuješ, Možno tú novú, ekumenickú, liberálnu v štýle new age, čo teraz sa snaží presadiť František a jeho lóžoví spolupracovníci. Možno tú, alebo ti stačí KSB sekta HNR a egregory ? Ale to ešte nie je predsa cirkev, no nie ? :-)
A napadlo ťa, že cirkev učí o bohu na základe predkladaného náboženstva ?
Takže nemáš pocit, že tvoje názory sú akosi v antagonizme ? Akúsi cirkev veríš, ale boh v náboženstve nie je. Čo teda učí tvoja cirkev ?
To klasické, že človek nepotrebuje žiadneho prostredníka na priamy kontakt s HNR ? Ale prečo potom akúsi cirkev podporuješ ?
Vieš, z teba má taký František a lóžoví bratia skutočne veľkú radosť. Za všetky tvoje predstavy o bohu by ťa pochválili.Zvlášť ako bojuješ za zjednotenie náboženstiev. Všetko jedno, červená je zelená...:-)
Len nech ľudia zabudnú, že je tu nejaká cirkev, čo učí, ž Ježiš je Bohočlovek. Všetko ,len nie toto, však ? :-)
No, ešte mi prezraď, ako to vidíš po smrti ? Bude to tak, že zlé duše, čo neprijali Boha zaniknú ,ako sa snaží presadiť František, alebo to bude nekonečná reikarnácia alebo niečo extra zaujímavé a gnostistické ?

Ano, v RKC máš javy, úkazy a indície, ktoré nemáš v iných náboženstvách a doteraz sú mnohé predmetom skúmania vedy a veda mnohé nevie uspokojúco vysvetliť...

Ten odkaz, čo som ti dal, si nepochopil...
Čítal si to podobenstvo v biblii o boháčovi a Lazárovi, ako boháč hovoril, že aby dali jeho príbuzným vedieť, že kde sa nachádza a povedali mu, že zbytočné, že neuveria ?

Vieš, osobná skúsenosť s Ježišom je neprenosná. Len ten ju plne pochopí, kto ju zažije ako v prípade toho obráteného ateistu na katolicku vieru...

No nič, škoda drať klávesnicu...

Přidat nový příspěvek