Re: Re: Re: Re:Cédry kmitajúce

Jura | 13.10.2017

Tohle mi nejdřív nedošlo, proto píšu na dvakrát. Takže k zahození technokratických "výdobytků" současnosti. .... tady asi bude zakopaný pes rozporů....

Moje představa o způsobu života lidské bytosti s typem psychiky člověk odpovídá více tomu co popsala Anastasie, než životu v současné technokratické společnosti.
Ona sama sice žije biogenním způsobem, ale lidem nic takového nedoporučuje .. minimálně v přechodném období ne. V jejich příbězích se na statcích používají počítače a komunikační zařízení. K osadě vedou silnice. V domech se používá elektřina.
Asi jsi se musel setkat s takovými, kteří odmítají i toto.

Vlastně nevím, jestli VP SSSR svou představu o tom, jak bude vypadat jím zmiňovaná civilizace lidskosti ve vztahu k planetě Zemi někde představil.

No a já si tam doplnil to co mi dává smysl - ekocentrická civilizace, kde každý má kousek své vlasti aby mohl být vlastencem. ... tak mě případně oprav, jestli je to někde popsáno jinak.

Mimochodem tu hledanou "národní myšlenku Ruska", o které Putin řekl, že je to vlastenectví považuji za jeho záměrný odkaz na Zvonící cedry, protože již pár let před tím začali Anastasiovci lobovat za Zákon o rodových pozemcích s heslem: "Rodové statky - národní idea Ruska".

Za člověka byl ve starověku považován vždy jen vlastník půdy, tj. kousku své vlasti. A dnes, jak chceš být vlastencem bez kousku své vlasti, kterou bys zveleboval?

Přidat nový příspěvek