Co je to rozlišení?

Nikdo | 02.10.2017

Původně jsem chtěl odpovědět autora s označením nik, ale pak mi přišlo, že je to obecnější. Mám za to, že mnoho autorů nechápe to rozlišení zcela přesně, ono je to převzaté z Ruštiny, kde se domnívám to má trochu posunutý význam od českého rozlišení.

Rozlišení zde není pouze ve smyslu rozlišit černou od bílé (ale až tam může dojít boží dopuštění, když bytost oslepne). Jde o to rozlišit, která informace z té nezměrné záplavy je důležitá, můžeme kolem toho chodit den co den a nevšimneme si něčeho důležitého a přitom nejsme slepí. Bůh nám pomáhá v zaměření, pomáhá nám rozlišit a odhalit co je důležité, podstatné a jak to funguje. Nejde jenom o rozlišení pomocí smyslů, ale i pomocí přemýšlení jak svět funguje (klademe otázky a HNR nám odpovídá podle naší mravnosti - nemravný nemá potřebu se ptát, prostě bere bez ptaní).

Pak je další otázka proč má "démon" (démonická psychika) docela dobré rozlišení, no přeci protože je morálnější než "zombi" a "biorobot" (má nějakou disciplínu), ale člověk má ještě lepší rozlišení. Dále si uvědomuji, že mnoho z nás je částečně "démony", včetně mně. Dopracovat se čistě nebo z velké části převážně lidskému typu psychiky je dlouhá cesta a předchází jí "démonicky" typ (každý byl svéhlavým dítětem).

Přidat nový příspěvek