Really?

nik | 01.10.2017

Začítal som sa a pozrel som sa pre istotu na webový link, či som ešte na stránke KSB, alebo ma to prehodilo niekam na stránku nejakej agnostickej sekty ... Povedal by som, že tu chýba elementárna znalosť fungovania poznávania, vedomia, podvedomia, pamäte, zámeru. Je to veľmi, ale veľmi osekaný pohľad na svet a postavenie jedinca v ňom.

Je to ako keby niekto tvrdil, že hoci ti bol daný vodičský preukaz a poznáš pravidlá cestnej premávky, nevieš, či tvoje auto ráno naozaj naštartuje a nevieš, či naozaj vyjdeš šťastne z brány pretože v tom aute sa niečo niekde udeje, nad čím vôbec nemáš kontrolu ... a keď nebudeš dodržiavať pravidlá cestnej premávky, tak ťa postupne z tej cesty stiahnu a prosto sa ešte nevyhneš nehode a zomrieš ... Všetci poznáme mrte šoférov, ktorí či už vedome alebo nevedome jazdia ako príde, vyhláška nevyhláška a nič sa nedeje. A choďte si potom zajazdiť napríklad do takého Egypta a zistite, že tuto v Strednej Európe sa pritom navyše jazdí ako v kláštore, všetko s kostolným poriadkom.

Přidat nový příspěvek