Re: Re: Re: Petrohradský Scientologista Pjakin

M.C. | 27.09.2017

Konkrétněji by to nešlo?
Víra je to, co funguje na principech mě nepochopitelných, co nemůžu svým rozumem pobrat a nezbývá mi než věřit. Jak moc tomu odpovídá scientologie nevím. Mě od bližšího zkoumání scientologie odradilo právě to, co u Pjakina a KSB postrádám - tj. sektářské prvky, vyžadování víry v neomylnost, uplatňování hierarchického principu, nátlakové metody a vymývání mozků novým členům.
Celá KSB, resp. DVTR je postavena tak, aby se studiem pochopit dala.
Právě Pjakin to zdůrazňuje opakovaně, že to co vykládá on, jsou jenom nápovědy, vysvětlivky k aktuálnímu dění, ale podstatu teorie si musí každý nastudovat sám.
Proč to má udělat - aby lépe chápal co se kolem něho děje a mohl tím pomoct ochránit sebe a svoje blízké před zneužíváním ze strany těch, kteří se v problematice fungování lidské společnosti orientují lépe a nemají dostatečný morální podklad na to, aby svoje znalosti nezneužívali v neprospěch jiných lidí.
KSB principiálně hledá řešení typu win-win, ne win-lose.

Na tom, co stavíte jako základy Teologie nespatřuju principiálně nic špatného, druhá věc je, do čeho to kdo zapracuje.
Pokud bych posuzoval KSB podle těchto ,,základů" tak bych spíše řekl, že se blíží původnímu křesťanství.

Přidat nový příspěvek