Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Revio | 24.09.2017

pre Lin.

Cítim v tom troška hnevu. Omlúvam sa za to podpichnutie so Zvláštnosťou. Na základe predošlého príspevku mi nebola jasná vaša energia. Teraz už mám jasnešiu predstavu. Snáď mi túto malú "trúfalosť" dokážete odpustiť.

Áno. Skladal som tie obrázky. Stalo sa mi , že mi nejaký kúsok zapasoval na špatné miesto. veľmi podobný obsahom a takmer identický výkrojom.

čo sa týka predstáv. Ako som hovoril. ja mám Mozaikové i kaleidoskopické vnímanie. Iba s mozaikovým vnímaním sveta to nejde pochopiť. Preto píšem takým štýlom, aby som prinútil ľudí premýšlať. Aby chápali text, ako celok. Význam jednotlivým slovám a vetám dáva až kontext. Človek s mozaikovým vnímaním sveta to nepochopí. pretože si od začiatku vytvára konkrétnu predstavu.
Potom hľadá dôkazy, ktoré potvrdia danú predstavu a všetko ostatné odignoruje. Pretože to nezapadá do jeho mozaiky/predstavy.
Pri tomto štýle písania sa stane to. že jednú vetu, ak pochopíte doslovne a na jej základe si utvoríte mozaiku. Tak sa vám stane to, že následujúca veta ju s vášho pohľadu zbúra. Ale tak to nieje. Je to kontext. časť mozaiky. Tú mozaiku nezbadáte (nepochopíte) podľa jednej doslovne pochopenej vety. Preto si nedokážete vytvoriť konkrétnu predstavu.
Ibaže tak to nieje. jedná sa o ucelený obraz. Ak budete moje slová chápať doslovne a nebudete odvodzovať ich význam s celého kontextu, tak ma nepochopíte. vlastne sa jedná o kaleidoskop. Kontext je mozaika. Preto si mazaiku neutváram dopredu. Ako by som mohol posudzovať človeka podľa jednej vety, ak ani neviem na základe čoho ju povedal? aký názor si podľa toho utvorím? Správny?

Ja som vám odpoveďe dal. Ibaže nebola podľa vaších predstáv. Stoho potom pramení ten hnev a nepochopenie. Keď idem niečo opravovať. Tak neviem kde je chyba. najrv ju musím nájsť. K tomu potrebujem čistú hlavu. Ak si vezmem do hlavy... viete stroj je komplexný celok. Každá súčiastka má svoje miesto. Má vpliv na ostatné. ak vypadne jedna skrutka. Môže sa rosipať celý stroj. Ak nebude reagovať nejaký snímač a ja si vezmem do hlavy, že chyba je v ňom. tak ho vymením a zystím, že ani nový nejde. Pretože chyba je inde a na snímači sa iba prejavila. Niekde sa preruší obvod a do snímača prestane prúdiť energia. ten prestane fungovať. Moja predstava bude, že chyba je v snímači. Ak po jeho výmene budem ďaľej trvvať na svojej predstave, že je chybný snímač. Potom ich môžem vymeniť 1000x a nič nedosiahnem. Ak to chcem opraviť. Musím svoju prvotnú predstavu prehodnotiť. V opačnom prípade si budem trieskať hlavu o múr.

Ja som vám na všetko odpovedal. Čiste a Jasne. Ale nedal som konkrétnu odpoveď. Ani nedám. Vyvetlil som prečo. Všetko na čo ste sa pýtali tam je. Treba to hľadať.

Keby ste vnímali kontext ako celok/mozaiku. Nestane sa vám, že ma nepochopíte. Asi je to lenivosť mysle. Niekomu sa nechce premýšlať a tak chcete konkrétnu odpoveď za použitia konkrétnych termínov, ktorých poučku sa naučil naspameť s nejakej učebnice. preto nedokážete pochopiť význam môjho textu. pretože natrafíte na slovo, ktorého význam máte nejak zafixovaný a už nevnímate jeho význam podľa kontextu v akom bolo použité. nemení sa jeho Jadro, Ale obal. Nie podstata. Ale jej prejav.

Má vaše srdce zmysel samo o sebe? Bude fungovať bez ostatných orgánov? Bude fungovať, ak vypnete mozog, alebo trávenie? Bude fungovať bez energie? Bez riadenia?
Jednotlívé orgány v našom tele majú svoj význam iba ako súčasť tela (celku)
Samé o sebe sú všetky orgány bezvýznamné. nefunkčné.

Ak sa pozriete človeku na chodidlo. Viete ako vyzerá jeho tvár?
Ja nie. preto si neutvorím predstavu vopred. Aby som ju potom nemusel búrať a znovu skladať. Preto si pri pohlade na chodidlo utvorím obraz chodidla. Nie tváre. Hlava nieje chodidlo.
Chodidlo je chodidlo a hlava je hlava.

A čo ak mi niekto povie.? Tá žena Je škaredá. Pri tom ja mám iný vkus. Ak si na základe vopred danej paradigmy (sugescie) utvorím obraz škaredej ženy. Môže sa mi stať, že neuvidím jej krásu. Ak sa pozerám len na jej tvár, či na zadok. Ako uvidím krásu jej duše?

Přidat nový příspěvek