Re: Re: názor

jh | 23.09.2017

"Počet muslimu v Ruském impériu a v SSSR byl mnohem vyšší, než v současném Rusku"

pred casom som sa o temu demografie v rusku zaujimal a dopracoval som sa k tomu, ze za posledne 4 roky sice konecne bol zastaveny ubytok obyvatelstva, dokonca konecne bol prirastok, ale kompletne na ukor bielych rusov. bohuzial, neviem kde mam teraz tie linky, ktore som si pozeral a fakt nemam cas momentalne to cele dohladat, ale viem, ze pribudlo nejakych 4 miliony moslimov a po dlhej dobe sa biely rusi dostali pod 80%, cca si pamatam, ze to bolo asi na urovni 78.5. len tak namatkovo som si pozrel to co tvrdis, ze kolko tych mosimov bolo v minulosti, a myslim, ze sa mylis. sice je to len blba wiki, ale ako zaklad postaci:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_groups_in_Russia

nikdy to nebol nejaky velky rozdiel, ako uvadzas. tie cisla su skoro stale rovnake. dalsia vec. rusko je sice multi kulti krajina, ale rozvoj islamu je v rusku neskutocny. ked bol niekedy na zaciatku 90 - tych rokov pocet mesit v desiatkach, dnes sa bavime o 8000+ mesitach, ktore boli dobudovane. vyslovene sa muslimovia tahaju do centralnej casti ruska ako moskva napr., z okrajovych republik, pretoze ako hovoris, zije sa im tam naozaj lepsie, navyse po duchovnej stranke sa nemozu na nic stazovat. ci je to dobre, alebo zle, ukaze cas. viem, ze boli nejake incidenty v armade, co sa tyka moslimov, zatial sa to podarilo zvladnut.

Přidat nový příspěvek