hodnocení

M.C. | 19.09.2017

Co já pamatuju, tj. druhá polovina 80. let, tak to vcelku šlo, ačkoliv svoje mouchy to taky mělo a nebylo jich málo, ale dalo se v tom fungovat.
Souhlasím s názorem, že kdybychom tehdy věděli k čemu to povede a jak to skončí, tak by to moc lidí nepodporovalo (mě se Havel nelíbil už od začátku) a pár lidí by asi došlo k úhoně.
To ale neznamená, že by to neproběhlo, protože celý slavný plyšák byla plánovaná a řízená akce.
Předtím měl ředitel třikrát tolik co dělník (někdy ani to ne) a ti co se měli lépe než většina svůj životní standard nemohli moc stavět na odiv, aby to lidi nedráždilo, když jim současně titíž funkcionáři tvrdili, že jsme si všichni rovni.
A tak si udělali plyšový převrat, kdy se zbavili přímé zodpovědnosti za to jak to ve státě vypadá, díky svým vazbám a informacím si pomohli k majetkům a dnes jsou bývalí aparátčíci vychechtaní. Dneska si zcela legálně cpou do kapes x-násobky běžného příjmu a tvrdí nám, že je to v pořádku, že se máme taky snažit. My se snažíme, ale ....
Dříve jsme měli třistatisícovou po zuby ozbrojenou armádu, spolufinancovali jsme pobyt sovětských vojsk na našem území, přispívali jsme do banky RVHP, podíleli jsme se na společných projektech, jako byly ropovody a plynovody ze Sibiře, Krivoj Rog apod. Přispívali jsme tzv. rozvojovým zemím, státní dluh nestál za řeč, spíše jsme byli věřitelé, komunisté kradli a přesto to jakž takž fungovalo.
Dnes tu nemáme Sovětskou armádu, de facto nemáme ani vlastní armádu, rozvojovým zemím nepomáháme, komunisty jsme odstavili, žádné monstrstavby nebudujeme - kruci, vždyť my bychom se měli topit v penězích...
A netopíme ... prý ani na důchody nebude - tak kde je chyba?
Podle mě v tom, že tehdy se sice kradlo, ale každý kradl tak trochu, aby mu ostatní nezáviděli a nenapráskali ho, kdežto dnes se krade po miliónech, někteří i po miliardách.
A to už republika přestává zvládat.

Co s tím??? Po dobrém to asi nepůjde.
Nevíte kdo to napsal?

,, ... Strmej pád a pak chlad
chodníků jim patří,
v dějinách moudro brát
- to pomůže nám bratři...
Nechcem dál s ostudou
hrabat hubou hlínu,
mluvím k vám s pokorou
a vyzývám k činu...

VYHÁZÍME JE ... budoucnost já vidím temně ...
VYHÁZÍME JE ... rozkradače český země ...
VYHÁZÍME JE ... zhyne panská arogance ...
VYHÁZÍME JE ... poslední to naše šance ..."


Když to nepomůže, vyházíme i ty další.
Třetí várka už si snad dá pozor.

Přidat nový příspěvek