Re: názor

ľudo | 19.09.2017

To isté si ja myslím o tebe.
Rozdiel medzi nami je, že ja som bibliu čítal(neraz).
Ty však KSB/DVTR nie.
VYjadruješ sa k nejakému komplexnému systému,
ktorý si vôbec nevidel, alebo si len to zbežne mrkol
a urobil škatuľku.

Čo si má zdravý človek v takom prípade o niekom ako ty myslieť??

Nikto netvrdí, že KSB/DVTR je dokonalá
a tak nikto netvrdí ani, že vštko v RKC je zlé.
Boh nás stvoril, aby sme hľadali pravdu.
Na lepší nátroj k tomu som okrem KSB/DVTR ZATIAĽ nenarazil.

Kresťanstvo bolo na danom stupni vývoja určite lepśie,
ako rímske kulty, či už vtedy zdevastovaný judaizmus.
Kresťanstvo je tu ale tiež len 2000 rokov oproti mnohým starším (i monoteistickým) kultom. AK sa dostatočne neaktuaizuje, neodburiní, nevyhnutne skončí. Je chybou veľkou a fatánou chybou všetkých, čo ho na piedestál dávajú, kam nepatrí.
napriek tomu sa aj ja v hlbšom zmysle jednoznačne považujem za kresťana a snažím sa pomôcť cirkvi ako sa len dá.

Oni však topiaci žiaľ pomoc paradoxne väčšinou nechcú..
ako vidíš i sám na sebe..myslia si, źe je to celé "normálne" a "že veď Boh chce to utrpenie", lebo "veď ono očisťuje" a "i sám svojho syna obetoval"..a podobné ťažké bohorúhania, pľutia na Boha, ako by bol pri celej tej ním zostrojenej kráse sveta fakt stále len idiot. Je mi z nich zle, zo pseudokresťanov a ich podprahovo falošnej a vedomo úprimnej "blahosklonnosti". Pričom oni sú naopak tí prví, čo ju snáď najviac od bežných normálnych ľudí potrebujú. A nie, pod normálnymi nemyslím iný typ zombi-konzumentov. V tom máš pravdu.

Ako som hore napísal,
a ako som sa už dávno pri podobných rozhovoroch i s inými pseudokresťanmi presvedčil, nemá to zmysel s vami hovoriť.
Ako ani Ježiš nevidel zmysel v dialógu s farizejmi.
Ja teba podĺa tvojich vyjadrení jednoznačne nepovažujem za kresťana, no možno asi ani recipročne ty mňa..
Ja naopak dúfam, že som aspoň ako-tak dobrý kresťan,
resp sa ním snažím byť, i keď priznám, že mi to občas ide ťažko.
Kresťan sa pre mňa = Človek
Tak ako je v KSB/DVTR definovaný.
T.j., keby si sa ju predsa len raz rozhodol čítať, nad ňou uvažovať..

Přidat nový příspěvek