Re: Re: Re: Re: Re: Nieco na tom je

popolvár | 11.09.2017

konkrétny príklad máš aj tu na tejto stránke. Spočiatku len pochopiť o čom KSB a predovšetkým DVTR je, bolo zdanlivo nad naše sily. No nečakali sme, až sem príde niekto z tímu VP SSSR, nám to preloží do češtiny/slovenčiny a ešte to "polopatisticky" vysvetlí. Asi by sme čakali dodnes. Pustili sme sa do toho vlastnými silami. Najprv jeden, tak druhý, chvíľu bol lídrom tímu jeden, tak ho predčil niekto iný... A postupne sa tu vyprofiloval celkom slušný kolektív - niekto sa venuje filozofickým úvahám, niekto udržuje a dohliada na chod tohto webu, niekto prekladá, niekto sleduje dianie vo svete... A toto všetko nám pomohlo stať sa chápajúcimi ohľadom globálneho aj lokálneho spoločenského diania (politika, ekonomika, sociológia) a, najmä, sme prestali byť manipulovateľní. Chápanie spoločenského diania v globále ti umožňuje rozumieť aj globálnemu dianiu a predvídať tým pádom tendencie pre lokálne dianie a svojim spôsobom naň vplývať, usmerňovať ho. každý v sfére svojej pôsobnosti. Minimálne vo svojom najbližšom okolí v diskusiách, debatách, keď tvoje názory zodpovedajú tomu, čo sa objektívne deje a často sú v protiklade s celospoločenskými názormi. No čas potvrdí tvoje názory a ľudia sa budú dožadovať tvojho názoru (staneš sa takým mini "Pjakinom" vo svojom okolí). Niektorí budú namietať, že toto, čo hovorím je stále len teoretizovanie a hranie sa na gaučového generála. No má to aj praktický význam: pomôžeš okoliu sa rozhodnúť: isť demonštrovať, neísť demonštrovať, koho voliť, ako sa sám rozhodnúť ohľadom prípadných investícií a pod.
A ak niekto z nás už je činný v politike, kultúre, spravodajstve a pod, má tie možnosti ďaleko širšie... A možno sa ty sám staneš budúcim vodcom svojho národa, slovenským Putinom, alebo niekomu dopomôžeš sa ním stať..., už len tým, že ho na začiatku zaujal tvoj názor. Ja som takto objavil uda/ľuda na zvedavcovi.org a dotiahol som ho sem. Na začiatku to boli jeho príspevky na zvedavcovi - boli iné...

Přidat nový příspěvek