Re: Re: Re: Re: PPK

Alfei | 04.09.2017

Zdravim Luďo. Zda sa ze dochadza k synchronizacii.

Toto bude asi na dlhsie no skusim hovorit jednoducho.

Ostanem pri svojom Strome a jeho konaroch, vetvach a vetvickach (myslienkovych smeroch a ich zameraniach/specifikaciach) bez ich zbytocneho a predcasneho odrezavania a hodnotenia ;)

Ako Strom rastie neustale sa rozvetvuje. A ťaha sa k slnku/svetlu. (Rastie). Ako Rastie, tak niektore konariky, ktore boli v urcitej faze jeho rozvoja zivotne dolezite pre jeho rast, sa casom stavaju nepotrebne, pretoze sa knim uz nedostava tolko svetla a tak sa ich strom v dalsej faze svojho rozvoja/rastu prirodzene zbavi napriklad s pomocou vetra.

Myslim ze, v tom co hovoris sa zhodneme.
Aspon ja s tebou suhlasim.

Otazka vsak znie: Ako na to.? Pozrime sa majprv na seba. Na Nabozensko ideologycku sferu u nas na slovesku a u vas v cesku. Cesko, ... No zda sa ze cesko je pry ateisticke. Co vsak neznamena, ze tam lide neveri v boha. No... Povedal by som opak. Ako som sa presvedcil, tak su tam pritomne mnohe povedzme nabozenske ci ine smery. A ich znalosti, praktiky ci pohlady. No neni tam az tak pritomne povedzme...akoby som to... nalepkovanie v tom duchovnejsom zmysle i ked niektorim pojmom sa obcas vyhnut nejde. No v daka tomu tam mate dost slusne rozlisovanie. Nepodliehate tak tym napr nabozenzkym ci inym ideologickym vplivom i ked su tam silne pritomne. Takze sa nebranite roznyn ideam a ich smerom. U nas na Slovensku je to trosku ine. V nabozenskej sfere je tu viac pritomne krestanstvo v jeho Katolickej forme (vetve). A na druhej strane tu mame aj viac rozvinuty ateizmus v tom pravom zmysle. No nemyslim ze by sme boli nejak pozadu a to aj v daka moznostiam ktore nam poskytuje blizke pribuzenstvo s Bratmi Cechmi ktory maju vo svojom jazyku, obzvlast ak zohladnimi ze CR ma cirka 10 milionov ludi, tak mnozstvo prelozenych napriklad knih do ceskeho jazyka ne no fantasticky. To vidime aj vo svete Pc hier a pod... . Tak v daka blizkej aj jazykovej kulture mame aj mi na slovensku hodne rozsirene moznosti rozvoja.

Nech si o rymsko katolickom smere myslim co chcem. Myslim si, ze tato vetva usycha, no jej stopa ostane na vecnost.

nic menej krestanske jadro coby hruby konar silne napojeny na kmen stromu a jeho ucenie ostane aj nadalej a dôjde k jeho lepsiemu pochopeniu, sireniu a uplatnovaniu v praxi. Stare a nepotrebne konare odpadnu vplivom spolocenskych zmien/rozvoja. A silne hrube konare napojene na koren skrze kmen dalej porastu a spevneju. Pustia nove konare a vetvicky na ktorych porastu nove plody.

...
To nateraz staci. Este sa urcite vratime k teme o kulturnej adaptacii.

Pojem psychotrockista by som s Ruskej KSB neodstranoval. To by bolo nutne zmenitbvsetko... Akoby som to... Ten je pobem je spojeny s "pribehon" v KSB. Je tam vysvetlene o co sa jedna. Mojou recou je to aj psychicky alebo obrazny pojem nieco ako spominany Farizej ci hodne rozsireny vyraz Pokrytec s Biblie pri com farizej alebo je druh pokrytca.
Zid je takisto abstraktny pojem, ktory sa v biblii pouziva s rovnakeho dovodu ako psychotrickysta v KSB. Tak ako biblia bola od korena formovana ako koncepcia spolocenskej bezpecnosti v urcitom case a na urcitom mieste, kde zili urcity ludia a narody ktore mali svoje problemy a celili roznym vnutorny aj vonkajsim vplivom. Ako je aj platne o Ruskej KSB.

Myslim si ze cestou by mohlo byt sierenie KSB v krestanskom svete recou krestanstva, vo svete Jogi recou Joginov (ich jadra) atd...

Ci sirenie praveho krestanstva aj v mystckej forme co su zase tie povedzme ezotericke ci metafyzicke a parapsychologicke ci liecitelske smery. Recou napriklad KSB.

Tak mozme hladat vzajomnu zhodu, a tak si rozsirovat pojmovy aparat a sirit svoju koncepciu ci pojmi bez mavania svojou vlajkou vysoko nad hlavou.

Rozsirenie povedzme Ruskej Ksb v jej sucasnej Forme je dolezite najme vramci tzv Ruskeho sveta. S mojho pohladu byvale SSSR. No v sucastnosti nejme v ramci samotneho Ruska.

U nas je to mozne tiez mozne vdaka blizkej kulture a jazykovemu pribuzenstvu ci historickym skusenostiam. No jej sirenie pod ruskou vlajkou by som nechal v samotnom rusku. Aj jej sirenie do ostatneho sveta no.... Myslim ze staci uprimnost, prisposobivost, tvorivost, jemnost ci nenutenost a v inej forme to pojde aj na zaklade tej ruskej povodnej.

Neviem o tom ze by KSB (ruska kultora) ci Prave krestastvo (biblia - sice upravena) odmietali ine smery ci nove myslienky. Prave naopak. Neviem o tom, ze by sa vzajomne vylucovali.
Myslim si opak.

Napriklad si vezmime pojem GP, ktory v KSB nieje presne konkretizovany. Je tam vsak jeho popis. Popis niecoho konkretneho. A ksb nas teda nechava,aby sme si to ujasnili sami. Je tam popis GP, jeho ciele ci postupi. Tiez tam mame jeho rozvetvenie (teda rozna skupiny/krydla) Takze tam mame navod, ako sa k tomu dopracovat.
Pricom tam mame. Vsetko jasne definovane za pouzitia urcitych pojmov ci sposobu vyjadrovania rovnako ako v biblii (Krestanstve) ktoreho mysticke prvky najdeme napr v Joge ci Samanizme. Alebo inde. Tieto smery tak rozsiruju aj samotnu KSB v ktorej sa stretavame aj s pojmami ako egregor ci noosfera, ktore najdeme aj v inych kulturach ci smeroch pod inymi pojmami, kde sa stretame s ich rozsirenim (rozvetvenim/zameranim).

Fuuu... To uz asi staci ze? :)

snad som to bude dostatocne pochopitelne. A aj napriek dlhsiemu textu ci preklepom sa zachovala jednoduchost.

Zatim pa.

Přidat nový příspěvek