Re: Re: Zdravím. Podľa seba súdim teba?

Alfei | 03.09.2017

Fuuuu... Kde zacat? Stale vedieme dialog. Toje dobre znamenie, ak opomeniem to, ze som sa vam snazil povedat, ze moja koncepcia (sposob) je okrem ineho aj prave o tom. O dialogu.
No s vasej strany odznelo okrem ineho, ze nesuhlasite s mojim sposobom...
Cize s dialogom.

Ak teda doslo k nepochopeniu som ochotny to opomenut. No cakam aj opomenutie mojej naslednej reakcie, ktora bola zalozena aj na tomto zaklade.

Tak dalej... co sa tyka oviec. Ja niesom Baca a nemam ziadne stado oviec. No vazim si ich o nieco viac nez samotne zvieratka, bez ktorych by sme tu neboli ani mi. Pretoze Baca je clovek a ten je viac nez obycajna ovca, tak je pre mna viac.
Preto pre ovce nic nemam. Myslim si, ze dobry Baca sa o svoje ovecky dobre stara. No tiez sa ich asi moc nepyta na ich nazor v tom zmysle ze posle psa aby ich jednoducho zahnal kam treba. Ale dobry Baca sa o svoje ovecky stara a pocuva ich. Vie co je pre ne dobre. Vie ze pasienok je jedna s tych veci, ktore ovecka potrebuje. No vie aj to, ze vonku su lovci (vlci), ktory ohrozuju jeho stado. Preto posiela svoje verne psy, aby zahnali ovecky do bezpecia, ci nasli zatulane.
Ja vsak nie som ziadny Baca a pre ovce nic nemam.

Ja som prisiel k ludom.
Teda konkretnu tu som chcel viest dialog o symboloch no zda sa, ze tu symboly skoro nikto neriesi.
No pytal som sa aj na pohlad -co o tom hovory - ksb, ak to tam je a niekto ze zdejsich sa uz k tomu dostal.
No vas zaujem o konverzaciu v inom ponati vnimam a snazim sa najst zhodu, ktora tam v mnohych bodoch je. No su tam aj iste osbne znejuce narazky.

Dalej ku.... Tak samotnu DVTR.
...skoro vobec necital...
Podme to definovat. Uvod s tym obrazkom super. Moje obrazne myslenie bolo super nabudene a potom prislo prebudenie v podobe vektora cielov a tak som si ten vektor a ciel predstavil. Najprv len ako priamku a nic moc mi to nehovorilo. Tak co dalej... Bol som s toho, tej priamky tak v prdeli, ze na 3 strane som zystil, ze nic nechapem na 10 strane som stale zystoval, ze mi to vzhladom k mojmu chapaniu asi nic nedava no skusal som dalej. Tak som to skusil v praxi. Dal som si ciel a ked to neslo bol som frustrovany, tak som cital dalej a skusal. Travalo mi pak nejaku dobu ktoru som cital knihu na ktoru som potreboval slovnik, bo som debil bo neviem abrakadabra pojem. A tu moja fantazia neustale pokulhavala a tak som precital no neviem. Nechcem klamat cca 20 -30 -40 stran v priebehu tyzdna - dvoch.
Fakt som sa to snazil pochopit a nieco riadit. ....No ale potom mi docvaklo, co hovoril Pan Pjakin. Riadenie je len iluzia. Tak som si povedal: DVTR asi nebude pre mna. Tak som sa na to riadenie vykaslal a ono sa to zacalo riadit, tak nejak samo. Siahol som radsej po knihe Ford a Stalin, ktoru som si tu stiahol do mobilu (Ďakujem).
A to bolo pre mna, ako stvorene. No nie tak uplne, ale boli tam pasaze, ktore ma hodne oslovili ako slusne povedane: vyrobneho pracovnika...nepametam si to presne. ... Prakticky neschopny Teoretik je na smiech v ociach, sice teoreticky nevzdelaneho, zato prakticky skuseneho cloveka. No a ja som vlastne prakticky skuseny a teoreticky nie moc vzdelany (teda bol som. Bol som aj prakticky neskuseny. -nezabudam, ze som bol teliatko.) Musim povedat, ze mi pan Pjakin ci celkovo kolektiv VP SSSR mi dal do zivota velmi vela. A tieto prace. - Teda tie, ktore su pre mna prijatelne rad citam. Aj clanky ci diskusia tu je velmi zaujmava a inspirujuca. Obzvlast s tribuny. Da sa vsak aj zucastnit a zaroven ostat na tribune (nebrat to osobne).
Jednoducho moje chapenie mi nedovoluje nemat vyhrady ani nie tak k samotnym pracam VP SSSR, ako zo sposobom je sirenia.
(Mozme si o tom niekedy podebatit aj v suvislosti s danym symbolom. No teraz o inom.)


musim povedat, ze aj ine knihy a prace,, kolektivy aj jedinci aj z radov krestanov, katolikov aj pravoslavnych ci inych. Ludia a kolektivy z radov zidov, hinduistov, moslimov, ...
A musim povedat ze aj ludia ako Hitler,... (neprotivim sa zlu) on nebol nic a moc mu dali jak zhora, tak zdola. Pre mna on neni ikona zla. Ale Clovek, ktory zazil rozne veci aj hodne spatne zazitky a skusenosti. No a nejak mu asi to bolo zrejme umoznene. Nemecko na tom v tedy nebolo najlepsie a tak bol prichod osobností jeho typu nevyhnutny. On zacal s nicoho a GP, ktory je hore si ho vsimol. ... ale on uz vtedy mal moc od ludi, ktory su dole. A tak Boh, ktory je aj hore aj dole dal mu svoje zvolenie. Vy ste si ho vybrali, tak ho majte. A tak bolo... Pozname to, ako to bolo. Rad sa o dany kus historie zaujmam no nechcem to moc hodnotit (sudit) skratka sa to stalo...

Takze aby som sa vratil k teme.

To ze som DVTR skoro vobec necital je zcela irelevantne. Pretoze ako som povedal cital som a je jedno kolko stran a ako alebo ci viem ci neviem papagajovat nejake odstavce.
Vyjadril som sa k DVTR na zaklade toho, ako ju vnimam Ja. A to s toho mala co som precital a pracne vyrozumel...
Hovoril som o tom, Preco to nieje pre mna... A zrejme ani pre inych.

Samotna DVTR v danej podobe sa mi skratka nezda dost pristupna vsetkym ludom.

Dalej si nemyslim, ze ludia nemaju nedostatocne chapanie. Podla mna je chapanie obycajnych ludi dostatocne na pochopenie cohokolvek, ak im to bude spristupnene a povedane, tak aby to dokazali pochopit a bude im dany cas na spracovanie informacii.

Kto to ma precitane a nevie to ludom spristupnit, tak bud preto, ze to vlastne nechape a jeho pycha mu brani si to priznat, tak sa len hra na mudreho. Alebo to ani nieje v jeho zaujme.

Radsej by som bral tu pychu. Znaci to cit a ego (vedomie) a s tym sa da pracovat. Staci ako bolo povedane:
Zliest s piedestalu.

Nie kazdy chce byt ekonom, riaditel atd.
A uz ked nim chce byt. Alebo pekarom. Preco nemoze ist do pekarne a ucit sa od prakticky skuseneho cloveka (pekara).? A pokial vie upiect chlieb musi poznat technologicky postup (teoriu). Preco sa tu teoriu neucime v praxi? Kde si mozme vytvarat vlastne terorie a hnet ich prakticky overovat a tak sa ucit aj riadit. - Svoj vlastny vzdelavaci proces. - tym sa ucim riadit v praxi. A knihy mi mozu byt kedy kolvek kdyspozicii vsetky mozne. Nie len prace VP SSSR Mi mozu byt kedykolvek oporou.

No povedzte mi.

Kde tam najdem navod, ako upiect chlieb? Na co mi bude spolocenska bespecnost a cele riadenie aj zo svojimi teoriami, ked zdochnem od hladu. ?
Tak sa mam na kucharku pozerat s pohladu DVTR, keď v praxi riadim kuchynu. Ked realne riadim a viem o com to je.? Ze cely tento skurveny system ma odrbava.? Musime chodit do roboty a splacat hypoteku. Deti, ktore su zavrete v skole, kde evidentne trpia a to sudim aj podla seba. Tak deti skoro nevidime, ani oni nas, bo robyme aj na 4 smeny. Mame aj dve roboty, aby dcera ci syn isli na vysoku, len aby mali papier aby nemuseli muklovat ako otroci, bo rodicom zivotna prax hovori, ze nemat skolu znamena muklovat a tak je dnes milion doktorov, ktory nikdy nikoho neviliecili. Ekonomov a roznych financnikov, ktory nas dostali na pokraj Bankrotu. prisli do reality a zystili ze hovno vedia. A dnes casto koncie na linke vedla mna, ktory mam ZŠ.
Samozrejme... potom si to maju velky problem vsetko priznat. Ako to skutocne je. A kazdy to vie.

A popri tom vsetko čo v realite podstupujeme chcete aby vsetci ludia este citali DVTR? Aj ked len prvy 80 stran + xy stran definicii a pouciek zo slovnika.
Strata kontaktu s realitov.?
Kde je ta prax coby kryterium pravdy.?

ekonom ci doktor to nevie?
Mozno nechce. Kazdy pracovnik v banke vie co ludom ponuka. No sam seba klame. Kazdy doktor to vie. No klame sa seba. ... A to im to maju len tak povedat. ? By si to museli najprv sami priznat. Vediet to vedome spracovat a ist dalej no po novom.

V tomto smere co sa tyka niektorych praci VP SSSR odvadzaju v mnohich smeroch velmi dobru pracu. No su aj ine smery a zda sa, ze chybaju kadre. No podla mna tie kadre uz su. Pre mna neni problem ich zaclenit, pretoze mne staci, ze viem ze dobry ludia su a su vsade. Ja ich nepotrebujem riadit, ked viem, ze konaju dobro. Mne je jedno aky pri tom pouzivaku pojm aparat, ale ci pri tom voboc hovoria. Oni su moje kadre.

Myslim si, ze sa zhodneme na tom, ze to treba riesit.

Vy navrhujete 80 stran DVTR.

Ja navrhujem cokolvek co ludom pomoze.

Clovek ktory ma rakovinu sa mi moze na celych 80 stran DVTR vyjebat.

Taky clovek potrebuje uplne nieco ine.
Su pripady, kedy sa clovek vyliecil s rakoviny tym, ze nasiel niekoho s kym sa mohol pozhovarat ako s clovekom. Pripad, ked dieta pre pocit viny po rozvode rodicov dostalo rakovinu a po tom co mu clovek, ktory ho proste vypocul bez znalosti DVTR, ci titulu s psychologie ci neurologie... mu skratka vysvetlil, ze to nieje jeho chyba, ze nema dovod citit vinu za to ze sa rodicia rozviedli.
Su pripady kedy clovek ktory sa dozvedel ze ma rakovinu nechal vsetko tak a isiel na cestu okolo sveta. Plnit si svoje sny. Obysiel svet a ked sa vratil domov a stretol svojho doktora... Ten nemohol verit co vidi. Zobtal ho na testy a nic. Bol zdravy.

Taky sa mi na celu tvorbu VP SSSR moze z vysoka ... .
Pretoze taky clovek KSB a DVTR zije.

Dovolim si parafrazovat J.V.Stalina:

KSB/DVTR Nie je v slovach, ale v skutkoch.

Ak sa tu nezhodneme, tak mame problem.

Ja vlastne ani nie. Pre mna nie je nic problem. No dobre... Skoro nic. ;)








Přidat nový příspěvek