Re: Zdravím. Podľa seba súdim teba?

ľudo | 02.09.2017

Snáď obaja chceme to isté.
To by bolo fajn..

ad. klamanie a podsúvanie..
cit. AlFei:
"Preto som samotnu DVTR skoro vobec necital, pretoze to pre mna bol skor dovod k frustracii nez k radosti s poznania.."

Pochopil som Vás teda v tomto akože úplne zle a hrubo som manipuloval, podsúval?
Ak áno, ospravedlňujem sa a išlo teda o hlboké nedorozumenie..

Pekne a jednoducho to vyjadril Z.
dovolim si zacitovať aj jeho:
"No musím uznat, že bez znalostí ksb by byl pro mě problém pochopit i některé jednoduché věci. Možná se přes tu složitost potřebujeme dopracovat k jednoduchosti." (hlavne druhá veta)

Zopakujem znova AlFei:
Ak viete povedať základy matematiky (alebo hudby, riadenia, fyziky,..) troma vetami, som samé ucho!!
Priznám sa Vám verejne: ja to neviem.
Možno som ale preto prosto fakt iba debil,
a ono sa to celkom ľahko dá.
Psík sa všetko naučí sám,
sedliak za hodinu všetky triky sadenia a chovu, atď.
Ono samosato, bez namáhavého učenia, že?
Ako rýchlokvasení MaGoRi,
ktorých chŕlia ostošesť naše "školy"..

Nemusí síce každý byť ekonóm,
no povedať to úplne, či nedostatoćne aspoň v základoch chápavému nevie ani on..t.j. tak, aby dotyčný ekonomiku RIADIŤ mohol. Potrebujete prosto vedieť kontext, súvislosti. Inak "vysvetlovaný" narobí skôr-či neskôr riadny prúser, ak sa z pasívneho prístupu k aktívnemu odváži. Prosto aspoň základy potrebuje, bo inak je
riziko síce pochopenia (no spravidla šialeného) neprijateľné.
Ako pochopili učeníci, nasledovníci Ježiša s jeho podobenstvami??? V akom stave je dneśná cirkev??
Vskutku: "Po ovocí poznáte ich"..bo človek sa nerodí zlý, takého ho kultúra, operačný systém robí, v ktorom vyrastá, ho ako hrnčiar hlinu formuje!

Chcete azda AlFei pre tie ovce novú strašnejśiu, "jednoDuchšiu" totalitu, ako boli vśetky doteraz spolu??
Oslobodiť ovčana ešte aj od pracného učenia
"pre jeho vlastné dobro"?

Tak, ako kedysi mal byť každý ako tak zdravý človek
aspoň gramotný(čítať a písať),
by dnes v 21.stor.
MAL KAŽDÝ ZDRAVÝ OBČAN VEDIEŤ RIADIŤ.
Inak sa demokracia automaticky
stáva najmodernejšou formou fašizmu = davokraciou,
či démonkraciou.
Vyberte si, ako vźdy pri manipulácii a´la nemecké voľby z dvoch priekakov(Merkel-Schulz). Ak chcete jeden presadiť, dajte na výber ešte horšiu alternatívu..

Bo ono keď jelitá konkurenciu nemajú, ich to s tými tam dole vždy bude lákať, na boha sa hrávať..

Myslím že obaja si teraz uź ale rozumieme
a naozaj to isté chceme, ći?

Přidat nový příspěvek