Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím. Podľa seba súdim teba?

Alfei | 02.09.2017

Dal som vam dokonca aj hrube aj konkretne navrhy. Ved cely ten text je konkretny navrh. podany mojim sposobom. Ak mate nejasnosti, pokial doslo k nepochopeniu, tak svoju poziciu a nazor rad objasnim aj nejak inak. no stale budem pisat jednoducho. radsej napisem tri jednoduche vety, ako jednu zlozitu na ktoru potrebuje bezny clovek slovnik. Napisem jednu vetu s pouzitim nie moc znamich (zlo-zitych) pojmov, tak kolkych ludi oslovim.? a akych? a ten kto im nebude rozumiet si musi vziat slovnik a hladat to tam a potom citat poucky a definicie ci vyznami atd. a vo vysledku ta jedna veta v ktorej su huste slovicka zabera viac casu a miesta, ako tri jednoduche vety

mne ide o jednoduchost a oslovenie jednoduchych ludi - oslovenie co najsirsieho publika.
a zda sa mi, ze tu ste zamerany, len na urcitu skupinu ludi.
taky je moj dojem na zklade nezucastneneho pozorovania s tribuny.

Jezis krystus: Otce, dobre si to vymyslel. JednoDuchym pravdu zjavujes, zatial co pred ZloZitymi ju skryvas.
No viem ako to je, ze aj ja som sa musel od Zlo-Zit-osti prepracovat k Jedno Duch-osti.

Zoberte si Ekonoma, ktory veci chape a vie ich podat jednoducha. ak chce.
no pri jednani s obycajnymi ludmi zamerne pouziva slova o ktorych viem ze im vela ludi nerozumie. Preco to roby? chce im priblizit pravdu? Nie! chce ich oklamat a okradnut a skovava to za ZloZite slovicka.

Tak ked chcem aby aj debil pochopil, tak snim musim jednat ako s debilom nie? ak s nim jednam ako Elitny Professor s katedry, tak co dosiahnem? V lepsom pripade nic. Vhorsom sa na mna vsetci vyseru a ostanem sam.

Přidat nový příspěvek