Re: Re: Re: vidiek

Lexa | 31.08.2017

1. Ale to není pravda. Můj pra-prastrýc byl sedlák a měl na to pořídit si tehdejší dostupnou techniku. Protože pro ně neexistovalo brát si úvěr, oni hospodařili a šetřili. Měli našetřeno dost peněz. Měnová reforma 1953 připravila lidi o celoživotní úspory. Bratr mé babičky měl před svatbou a přišel o celé věno. Boom s motorismem začal až po válce, která prudce akcelerovala vývoj motorů. Koňmi se dosud oralo ne proto, že neměli na traktor, ale proto, že se traktory sotva začaly vyrábět - spíš traktůrky. Mlátičky, mlýny a další už dávno měli na motor. Dále, podívej se do Bavorska, kde zůstala na venkově kontinuita soukromého vlastnictví a hospodaření. Ořou tam snad s koňmi? Ne, hned jak byly traktory, tak je měli, žádné dotace tehdy nedostávali. Sedláci vždycky měli na to, co potřebovali! Než se rozoraly meze, pole byla menší a nebyly potřeba megakombajny a obří JohnDeery. U nás byla mělká orba, protože ve větší hloubce jsou kameny. Když komouši dovezli techniku ze SSSR, která byly konstruovaná na hlubokou orbu (ukrajinské černozemě), vyorali kamení ze spodních vrstev a zničili pole, idioti.
2. Jenže kulaci na Ukrajině byli něco jinho než sedláci u nás. Záměrné postavení rovnítka mezi kulaky a sedláky byla sprostá intrika, lež a zločin. Na téma kulaků tu byly publikovány rozsáhlé materiály. To je naprosto nesouměřitelné se situací u nás.
Ne všechno bylo vědomé záškodnictví, často jen idiocie. Komunisté vytáhli ze svých řad tu největší spodinu a dali jim řídící pozice. Podle toho to taky dopadlo. Co asi může vymyslet soudruh Pepek Vyskoč? Museli ničit kulturní památky? Komunisti nadělali v 50. letech a ještě i potom takové průsery, že museli začít nahrazovat ty trotly někým inteligentnějším, aby se to nesesypalo jak domeček z karet. Pak zákonitě muselo přijít uvolnění v 60.letech, to už byla jiná generace.
3. Ano, v tom jsme zajedno. Zvlášť dnes. Město by mělo dávat příležitosti ke vzdělání a kulturní kultivaci, jako je vysoké umění apod. To bývalo v 19.století, ale to už je dávno.

Přidat nový příspěvek