Prežitok

Juraj | 15.08.2017

JE to iba hra zo slovami. A áno riadim sa tým čo som napísal. Ak chceš ubližovať bude ti ubližované, ak chceš rozdávať úsmev bude sa na teba usmievať celý svet.
Všetko čo človek koná koná aby pochopil. Ak chcete ubližovať nechápete bolesť ( je jedno či sa to týka rastliny, stromu, kameňa, zvieraťa alebo človeka) ak činíte "dobré" skutky chápete aká je pomoc dôležitá pretože sám ste ju zažil.
Dôležitý je zámer a ten sa nedá zovšeobecniť, každá situácia je subjektívna pre jednotlivca, ktorý tento zámer uskutočňuje.
Fajčiar vidí nevôľu ostatných a ak s tým neprestane dostane sa do tej istej situácie aby pochopil. Vražedný atentátnik nechápe bolesť alebo je ňou tak zasiahnutý, že ju chce rozširovať, no to nevylučuje jeho následné bolestivé prežívanie.
Život nekončí smrťou, možno to je dôležité vysvetliť/pochopiť. Bytie ako také smrť ani nepozná. Z pozície vedy je telo iba zhmotnená energia, ktorá sa neustále transformuje a vedomie (kto som) sú iba informácie, z kolektívneho vedomia, ktoré prijíma telo a "osvojuje si ich." Ak verím, že zabiť niekoho mi pomôže byť šťastný nič mi v tom nezabráni. No šťastie ako som písal je veľmi prchavé... Jediné čo mi v tom zabráni je úplné pochopenie bolesti ako píšete stvorím si svoje vlastné peklo, možno nie cez seba, ale cez milovanú osobu, kt. bude trpieť celý život a ja sa o ňu budem musieť starať.
Píšem veľmi laicky, možno v tom je chyba a jazyk je veľmi zradný
v pochopení. Nechcem nič meniť ani nikoho. Z môjho pohľadu sa to ani nedá.
Myšlienky sú ako rieka. Nestavajte na nich svoje domy.

Čo sa týka Hoxa asi som odpovedal aj na jeho vsuvku.
Život Je. Nezáleží na forme v akej sa prezentuje.
Etika a morálka je ľudský výmysel, aby sa človek mohol v spoločnosti orientovať. Malé deti sú učené etike a morálke, pretože učenie sa dá pretvárať a upravovať podľa požiadaviek. Nehovorím, že je to zlé, ale to čo má bytosť osvojené netreba tvarovať a vytvárať na to pojmy a štruktúry.

Přidat nový příspěvek