Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re T:

M. C. | 15.08.2017

Teď se vám málem podařilo mě urazit.
Tak jako on ŽÁDNÝ Moravák nepíše. Ani Záhorák ne.
Nikoho s takovým písemným projevem jsem ještě nepotkal, tak to nemám k čemu přirovnat. Ani cigána to nepřipomíná.

Dyslexie je neschopnost správně číst a pochopit význam přečteného. Tím zřejmě trpí lidé, kteří opakovaně napadají druhé a osočují je kvůli věcem, které dotyční nenapsali a které z jejich článků nebo diskuzních příspěvků nijak logicky nevyplývají.
Neschopnost osvojit si a dodržovat pravopisná pravidla se nazývá dysortografie.
Netvrdil jsem, že dyslektik=idiot. O idiotovi jsem nic nepsal.
Ten člověk má možná nižší intelekt, psaný projev by tomu nasvědčoval, ale idiot rozhodně není, idiot by to nenapsal ani takto.


Nad obsahem příspěvku jsem se zamyslel a vyšlo mi, že dotyčný má v hlavě guláš, napsané myšlenky jsou neuspořádané.
Co měl autor na mysli se z toho pochopit dá.

Co jsem zač to není důležité.
O co mi jde popisuju na jiném místě v této diskuzi:
Poznávat. Poznávat svět okolo sebe. Poznávat lidi v terénu, v přímém sociálním kontaktu, neseparovat se do úzkého kruhu nebo vrstvy.
Přemýšlet o světě okolo sebe, sbírat poznatky jiných lidí a porovnávat je.
Protože lidský život není dost dlouhý na to, aby člověk na všechno přišel sám.
Po osvojení si určitého souboru poznatků o fungování světa okolo sebe a metod sběru informací může člověk zkusit začít skládat věci k sobě, zasazovat je do souvislostí, vytvářet celkový obraz světa a dějů v něm. Vytvořený obraz je třeba opakovaně konfrontovat se skutečností, aby se člověk vyhnul tvoření obrazu sice zajímavého, ale nepravdivého.
Pokud člověk zjistí, že obraz který vytvořil odpovídá světu okolo něj, tak se může pokusit udělat analýzu fungování, nacházet obecné principy. Opět se hodí sbírat a studovat poznatky jiných, člověk si ušetří mnoho času a slepých cest.
Pokud se člověk naučí dělat analýzy, může zkusit dělat prognózy.
Podle toho, jestli prognózy vycházejí nebo ne, případně v jaké části uvidí, kde má ještě nedostatky a co je třeba zlepšit.

Přidat nový příspěvek