Re: Re: Re: Re: Re: mravnost

Nikdo | 14.08.2017

Praxe mi potvrdila, že přežívají Ti nejmorálnější a nejetičtější. Problém je spíše v tom, že všichni se považují za čestné a spravedlivé a když jim dá HNR zpětnou vazbou tak křičí, že je to nespravedlivé. Praxe kriterium pravdy, nemorální nepřežijí. Morálka a etika je objektivní, ale vnímána subjektivně. HNR zabezpečuje informacemi každou bytost, takže se dají v historii najít příklady, kdy eticky rozvinuté bytosti se vyhnuli nebezpečí a přežili i mezi velmi nemorálním okolím. Další otázka je, že někdo projde něčím těžkým, ale z pohledu vnitřku bytosti to je výzva a možnost k růstu a ne nesmyslné bezúčelné utrpení. Utrpení je buďto, že si naloží člověk více než unese (jede autem rychleji než může a než na to stačí jeho schopnosti) nebo je lehkomyslný nebo vše si dovolující si (nedává pozor a nabourá). HNR nikoho netrestá, ale poskytuje nejrychlejší cestu k růstu duše. Vtip evoluce je v tom, že každý hledá správné zapojení v celku a v korytě božího záměru (cesta je individuální, ale dílo je společné) a to přináší naplnění a štěstí. Proto Pjakin nabádá učit se a vzít pomocí znalostí život do svých rukou, protože si je vědom individuálního rozměru bytí, nikdo za nás naši práci neudělá a když se ji budeme vyhýbat bude to bolet.

Volné pojetí Sodomy a Gomory:
Pane bože, nenič je myslím, že je tam alespoň 100.dobrých lidí.
Jdi a najdi je.
Pane bože, nenič je myslím, že je tam alespoň 10.dobrých lidí.
Ukaž mi je.
Pane bože, nenič je myslím, že je tam alespoň jeden dobrý člověk.
Přiveď ho.
Pane bože, není tam ani jeden ...

HNR je ovšem ničit nemusí, pokud tam není ani jeden dobrý, tak se zničí velmi rychle sami svou svéhlavostí a vše dovolováním. Pokud není ani jeden lidského typu psychiky nemá nová generace žádný vhodný vzor a je konec, daná civilizace bez morálky a etiky nepřežije. HNR netrestá špatné, ale pomáhá dobrým (náhoda - ruka prozřetelnosti), špatní se buďto změní nebo sami zahubí (to je princip svobodné vůle).

Proto někoho obracet na dobro násilím je zlo a může dojít k přivolání božího dopuštění na sebe. Lze pouze přesvědčovat a vysvětlovat. S tím, že je to naznačení algoritmu etických pravidel, praxe vyžaduje v každém konkrétním případě individuální přístup (někomu pár facek pomůže a ještě Vám za to poděkuje a řekne jo potřeboval jsem to a pomohlo mi to se vzpamatovat).

Co se týká mimozemského vlivu, tak ho nevylučuji, ale to nic nemění, pokud zde byli, stejně podléhají etickým a morálním zákonům. Například proč jsou číselné systémy na bázi šestky, kruh se dělí na šest dílu špatně, zajímavé vysvětlení jsou šesti prsté mimozemské bytosti. Například je reliéf v jižní americe (obrazce jsou vidět pouze z výšky), kde je u jednoho pavouka zobrazena podrobnost (pohlavní orgán), která je vidět pouze mikroskopem. Buďto předchozí civilizace měla rozvinutou nějakou technologii nebo mimozemský vliv nebo oboje.

Přidat nový příspěvek